Ugunsgrēkā Dobelē bojā gājis cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šā gada 8.aprīļa pulksten 6.30 līdz 9.aprīļa pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus, 23 uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Šorīt, pulksten 7.34, VUGD saņēma informāciju, ka Dobelē daudzstāvu dzīvojamā mājā jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no ēkas dzīvokļiem deg sadzīves mantas piecu kvadrātmetru platībā. Dzīvoklī tika atrasts viens bojāgājušais. Ugunsdzēsēji glābēji turpina darbu notikuma vietā. Ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija. Dzīvoklī diemžēl, nebija uzstādīts dūmu detektors, kas ar skaņas signāla palīdzību savlaicīgi būtu brīdinājis par ugunsgrēka izcelšanos un iespējams, izglābis cilvēka dzīvību.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji turpināja dzēst kūlas ugunsgrēkus. Dedzinot kūlu, cilvēki neaizdomājas pat to, kādu kaitējumu viņi nodara apkārtējai videi un īpašumiem.

Vakar, pulksten 15.33, Kalnciema un Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Kalnciema pagasta Ruduļciemu, kur saskaņā ar iedzīvotāju teikto dega kūla. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka notikuma vietā bija degusi kūla vairāku hektāru platībā. Kūla vairs nedega, bet atsevišķās vietās no pusmetra līdz viena metra dziļumā notika kūdras gruzdēšana. Vakar, līdz ar tumsas iestāšanos, dzēšanas darbi tika pārtraukti, jo pastāvēja bīstamība, ka ugunsdzēsēji glābēji var iekrist izdegušajos tukšumos, bet šorīt, pēc pulksten sešiem, dzēšanas darbi tika atsākti. Šobrīd notikuma vietā notiek gruzdošo vietu laistīšana ar ūdeni.

Aizvadītajā diennaktī Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 15 ugunsgrēkus, kuros dega tikai sausā zāle.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika