Ugunsgrēkā Jelgavas novadā gāja bojā cilvēks

Piektdien pulksten 10.15 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jelgavas novadu, kur kādā dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienā no ēkas dzīvokļiem izveidojies spēcīgs sadūmojums un 3 kvadrātmetru platībā dega sadzīves elektrotehnika un mēbeles. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Diemžēl, ierodoties degošajā dzīvoklī, ugunsdzēsēji glābēji tajā nedzirdēja skanam dūmu detektoru. Tieši šī spalgā detektora skaņa iespējams savlaicīgi būtu brīdinājusi mājokļa iemītnieku par izcēlušos ugunsgrēku un ļāvusi viņam izglābties. VUGD aicina iedzīvotājus savos mājokļos uzstādīt dūmu detektorus, kas ar spalgas skaņas palīdzību brīdinās par sadūmojumu un sniegs iespēju cilvēkiem izglābties.

Piektdien Dobeles novada Bikstu pagastā, sestdien Jelgavas novada Valgundē un svētdien Kokneses novada Bebru pagastā divstāvu dzīvojamo māju dūmvadā dega sodrēji.

Ugunsdzēsēji glābēji aicina iedzīvotājus veikt dūmvadu tīrīšanu, jo iestājoties aukstākam laikam palielināsies kurināšanas intensitāte un līdz ar to arī pieaugs ugunsgrēku skaits. Sodrēju degšana dūmvadā nereti beidzas ar plašu ugunsgrēku, kurā tiek nopostīti ēku jumti, stāvi un pat visa ēka, jo degošie sodrēji rada tik lielu karstumu un liesmas, ka dzirksteles pa mikroplaisām dūmvadā noklūst uz jumta konstrukcijām un tās aizdedzina.

Aizvadītajā brīvdienās, laika posmā no šī gada 22.novembra pulksten 6.30 līdz 25.novembra pulksten 6.30 VUGD Zemgales reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem un vēl četri izsaukumi bija maldinājums.

Foto: no arhīva

 

 

Pievieno komentāru

Asā hronika