Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzturlīdzekļu parādniekiem vēlas aizliegt azartspēles un parādu piedziņai izmēģināt ārpustiesas piedzinējus 1

Tieslietu ministrija (TM) plāno rosināt grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, lai parādu atgūšanā no uzturlīdzekļu parādniekiem īstenotu pilotprojektu un parāda lietas nodotu ārpustiesas atgūšanas pakalpojumu sniedzējiem, kā arī noteiktu jaunus ierobežojumus uzturlīdzekļu parādniekiem, aizliedzot viņiem spēlēt azartspēles, aģentūru LETA informēja TM sabiedrisko attiecību speciāliste Lana Mauliņa.

Pilotprojekta ietvaros TM iepirkuma procedūrā plāno piesaistīt uzturlīdzekļu parāda atgūšanai ārpustiesas piedziņas pakalpojuma sniedzējus. Ārpustiesas parāda atgūšanu no uzturlīdzekļu parādniekiem tiek plānots veikt pēc parāda konstatēšanas, bet pirms lēmuma par uzturlīdzekļu piedziņu nodošanu piespiedu izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam.

Tāpat likumprojektā TM plāno ieviest papildu ierobežojumu uzturlīdzekļu parādniekam izmantot azartspēļu pakalpojumus - aizliegumu spēlēt azartspēļu un izložu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktās azartspēles, tostarp interaktīvās azartspēles, kā arī piedalīties interaktīvajās izlozēs.

TM un Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) administrācijas ieskatā neesot pieļaujama situācija, ka parādnieks izlieto finansiālos līdzekļus tādām aktivitātēm, kas vispirms primāri nav saistītas ar bērna uzturlīdzekļu nodrošināšanu. Likumprojekts paredz, ka azartspēļu organizētājam būs pienākums azartspēļu organizēšanas vietā pārliecināties, vai persona nav uzturlīdzekļu parādnieks, liedzot tai atrasties spēļu organizēšanas vietā.

"Izmaksāto uzturlīdzekļu apmērs joprojām ir ļoti augsts. UGF administrācija aptuveni 42 000 vecāku vietā katru mēnesi izmaksā aptuveni 4,7 miljonus eiro bērnu uzturam. Tādējādi kopējās uzturlīdzekļu nemaksātāju parādsaistības pret valsti ir vairāk nekā 369 miljoni eiro. Mūsu pienākums ir nodrošināt un īstenot visus iespējamos tiesiskos papildu instrumentus, lai samazinātu šo parāda apmēru pret valsti un motivētu uzturlīdzekļu parādniekus pildīt ar likumu noteikto pienākumu - nodrošināt savus bērnus ar uzturlīdzekļiem," izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Mēģinot palielināt uzturlīdzekļu samaksu, jau pašlaik ziņas par parādniekiem ir publiski pieejamas "www.latvija.lv" un tiek nodotas kredītinformācijas birojam, parādniekiem atsevišķos gadījumos piemēro transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu vadīšanas izmantošanas aizliegumu, kā arī aptur šaujamieroča atļaujas darbību. Tāpat parādniekiem piemēro kriminālatbildību par izvairīšanos no bērna uzturēšanas.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Janqus

Tie tur ministrijā sēžot pilnīgi sviestā iet. Ok..nesaku neko, ja nemaksā, bet nafig sasiet cilvēkam rokas?! Kā tad lai viņš(a) tiek pie naudas ja viss ir liegumos...?
Tad lai nošauj un miers, lai nemocās. Tā pat valsts kapeikas maksā pa bērnu. Stūlbums kait kāds.

pirms 19 dienām, 2020.06.13 05:07

Asā hronika