Valgundes pagastā nodeg saimniecības ēka (papildināta)

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 1. februāra pulksten 6.30 līdz 4. februāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 15 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste. 

Sestdien, pulksten 23.15, Jelgavas un Kalnciema ugunsdzēsēji glābēji devās uz  Jelgavas novada Valgundes pagastu, kur dega vienstāva saimniecības ēka ar sadzīves mantām un saimniecības instrumentiem 180 kvadrātmetru platībā. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, ēkas jumta konstrukcijas jau daļēji bija iebrukušas. Dzēšanas darbi noslēdzās pulksten 2.11.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknis, šā gada 2. februārī, pēc pulksten 23 saņēma informāciju, ka Jelgavas novadā Valgundes pagastā deg saimniecības ēka. Saistībā ar šo gadījumu, policija uzsāka kriminālprocesu un nozīmēja ekspertīzi, lai precīzi noskaidrotu ugunsgrēka izcelšanās iemeslu, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece. 

Policija aktīvi strādā saistībā arī ar citiem vairākiem degšanas gadījumiem Valgundes pagastā, kuri reģistrēti 2018.gadā un šā gada janvārī. Kopā par šiem gadījumiem ir uzsākti astoņi kriminālprocesi, kur degušas dažādas ēkas, tajā skaitā bez uzraudzības atstātā dzīvojamā māja, saimniecības ēkas un šķūnīši. 

Lai noskaidrotu notikuma apstākļus, Jelgavas iecirknis veica iedzīvotāju aptaujas un sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldības policiju turpinās arī kopīgas patrulēšanas. Tiek uzklausīta un pārbaudīta katra iedzīvotāju sniegtā informācija. Veicot izmeklēšanas darbības minētajos kriminālprocesos, policija pārbauda, vai šie gadījumi nav savstarpēji saistīti. 

Policija vēršas pie sabiedrības un lūdz atsaukties aculieciniekus, kuri ir manījuši aizdomīgas personas, vai kuru rīcībā ir kāda cita informācija, kas palīdzētu izmeklēšanai. Ja iedzīvotāja rīcībā ir kāda informācija, lūgums zvanīt pa tālruņiem: 110, 63004200 vai 63004202. Informāciju var sūtīt arī elektroniski ovn@zemgale.vp.gov.lv.

 

 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika