Valsts vides dienesta vides inspektori reidu laikā Lielupē pieķer makšķerniekus ar nelikumīgi lomā paturētām vimbām 1

Valsts vides dienesta Zemgales reģionālās vides pārvaldes (VVD) vides inspektori vimbu migrācijas un nārsta perioda laikā veic pastiprinātus zvejas kontroles reidus Lielupes upē. 26. un 27. martā Salgales pagastā reidu laikā pārbaudīti 194 makšķernieki un konstatēti vairāki makšķerēšanas pārkāpumi, par kuriem ierosinātas administratīvā pārkāpuma lietvedības, informē Valsts vides dienesta Sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Pārbaudes laikā vides inspektori konstatēja trīs makšķerniekus, kuru loms pārsniedza vienai personai atļauto lomā paturamo vimbu skaitu par astoņām vimbām. Saskaņā ar makšķerēšanas noteikumiem vienam makšķerniekam ir atļauts iegūt un paturēt lomā piecas vimbas. Pēc sākotnējām aplēsēm vainīgajām personām būs jāsedz zivju resursiem nodarītie zaudējumi aptuveni 700 eiro apmērā. Papildus pārkāpējus par izdarīto pārkāpumu sagaida arī naudas sods līdz 700 eiro. Par galīgo soda apmēru tiks lemts, izvērtējot visus lietas apstākļus. 

Zivju pavasara migrācijas un nārsta laikā Valsts vides dienesta inspektori veiks pastiprinātu kontroli Latvijas iekšējos ūdeņos. Tajā skaitā arī vimbu migrācijas un nārsta upēs Zemgalē -  Lielupē, Mūsā un Mēmelē.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

cilvēks

Nu, ko lai dara. Cilvēki izsalkuši. Bezdarbnieki par pēdējo piečuku ielējuši degvielu, tikuši līdz upei un ķer, cik spēj. Varēja jau pažēlot pamuļ ķus, kuri nav spējīgi iedomāties pirmās piecas zivis noslēpt un tad ķert nākošās, kā to dara vietējie. Vispār makšķernieki ir dīvaiņi. Daudzi brauc, jo grib atpūsties no sievām, ar kurām solījuši gan priekos, gan bēdās mūžīgi mūžam. Tad izsalkušie, kuri ēd visas zivis pēc iespējas vairāk. Un sadistiskie hipsteri, kam patīk zivi paspīdzināt, tad nobučot un palaist atpakaļ.

pirms 3 mēnešiem, 2021.04.01 12:42

Asā hronika