Veiksmīgi izdodas atrast ogotāju, kurš mežā pavadījis trīs dienas 5

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknī otrdien, 21. septembrī, tika saņemta informācija par bezvēsts prombūtnē esošu senioru, kurš dienu iepriekš ir devies ogot uz mežu Jelgavas novadā. Vīrieti izdevās atrast trešdienas, 22. septembra, pēcpusdienā.  Valsts policija izsaka pateicību ikvienam meklēšanā iesaistītajam un atgādina, ka, dodoties mežā, vienmēr ir jāņem līdzi pilnībā uzlādēts mobilais tālrunis, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Pirmdien, 20. septembrī, 1934. gadā dzimis vīrietis izgāja no savas dzīvesvietas un devās ogot uz mežu Jelgavas novadā. Kad cienījamā vecuma kungs pēc ilgāka laika neatgriezās mājās, viņa meklēšanā iesaistījās vīrieša ģimenes locekļi. Nākamajā dienā, kad meklēšanas pasākumi bija nesekmīgi, par notikušo tika informēta policija.

Trešdienas, 22. septembra, pēcpusdienā sirmo kungu pamanīja meža malā garāmgājēji, kuri nekavējoties sazinājās ar mediķiem. Vīrietis tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieku aprūpē un nogādāts ārstniecības iestādē. Viņa dzīvība vairs nav apdraudēta.

Jāpiebilst, ka seniora meklēšanā tika iesaistīti Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki un policijas palīgi, zemessargi, Valsts meža dienesta darbinieki un studenti, Bezvēsts.lv brīvprātīgie un kinologi ar diviem suņiem, vīrieša ģimenes locekļi un Galvenās Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes darbinieki, kuri apsekoja teritoriju no gaisa ar drona palīdzību.

Valsts policija izsaka vislielāko pateicību ikvienam, kurš atsaucās un nesaudzējot spēkus piedalījās meklēšanas operācijā un īpaši tiem, kuri atrada senioru un rīkojās atbilstoši situācijai.

Tāpat policija vēlas pievērst uzmanību faktam, ka vienas personas meklēšanā nereti nākas ieguldīt  milzīgu darbu, resursus un stundas, tāpēc ir ļoti būtiski ikvienam vismaz pacensties to nojaust, aizdomāties un censties nepieļaut šādas situācijas.  Policija aicina ar ikvienu aizrautīgu ogotāju vai sēņotāju, jo īpaši vismaz pārrunāt ar gados vecākiem cilvēkiem, ka pirms došanās mežā vienmēr ir nepieciešams paņemt līdzi pilnībā uzlādētu mobilo tālruni, lai apmaldīšanās gadījumā nebūtu traģisks iznākums, bet vēl labāk būt līdzās vai, ja tas nav iespējams, precīzi painteresēties par apvidu, kuru plānots apmeklēt un laiku.

Mēs esam patiesi gandarīti, ka situācija atrisinājās bez upuriem, un novēlam kungam drīzāku atlabšanu un  labu veselību!

 

Foto: Valsts policijas


Pievieno komentāru

Komentāri 5

Odins

1934.gada vecim jau sen vajadzehja medih pavisam citos medihbu laukos, nevis ogot.

pirms mēneša, 2021.09.23 14:43

A

Paklusētu labāk! Kad Tu būsi gados, ka tik Tev to kāds nepasaka sejā.....

pirms mēneša, 2021.09.23 18:43

oga

Cik daudz var saogot trijās dienās. Ka tik VID neuzzina, būs nodoklis kā likts.

pirms mēneša, 2021.09.23 17:15

Kalums

vecais, bet ģimenes locekļiem jau arī nav "pilns rublis". 87 nav 27 gadi un kā saka - viss sākas ar pirmo reizi. Vajag adrenalīnu vai lietderīgi pavadīt laiku, tad šajos gados jāiet ar kādu kopā.

pirms mēneša, 2021.09.25 11:48

Asā hronika