Vides erudīcijas konkursā uzvar Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija (FOTO)

Piektdien, 26.aprīlī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jelgavas daļā notika erudīcijas konkursa „Vides aizsardzība un mēs” fināls, kurā uzvarēja Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 7. komercklase. Otrajā vietā ierindojās Jelgavas Valsts ģimnāzijas 8.m klase, bet 3.vietu ieguva Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 7. b. klase, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Konkursa finālā komandām bija jāveic teorētiski un praktiski uzdevumi vides aizsardzības un ugunsdrošības jomā, piemēram, jāatpazīst aprīkojums, ar kuru var dzēst kūlu, visātrāk jāuzvelk ugunsdzēsēja glābēja aizsargtērps, jādemonstrē zināšanas par aizliegumiem meža ugunsnedrošajā laikposmā u.c.

Konkursa uzvarētāji maija beigās dosies ekskursijā uz Lietuvu, lai iepazītos ar Lietuvas pieredzi vides aizsardzības jomā un apmeklētu ugunsdzēsības daļu. Arī otrās un trešās vietas ieguvēji saņēma vērtīgas balvas, kuras varēs izmantot kopā ar visu klasi.

Konkurss notika Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Vides risku pārvaldības resursu pilnveidošana pierobežas reģionā, lai efektīvi veiktu vides aizsardzības pasākumus" ietvaros. Tā īstenošanu nodrošināja biedrība “Attīstība. Izglītība. Izaugsme.”

Konkursa mērķis ir veidot skolēnu izpratni par vides aizsardzības jautājumiem, īpaši uzsverot kūlas dedzināšanas postošo ietekmi uz apkārtējo vidi, kā arī sekmēt skolēnu iesaistīšanos vides aizsardzībā ikdienā.

Foto: VUGD un Eva Pričiņa

 

 

Pievieno komentāru

Asā hronika