Vidžis varētu būt iejaukts noziedznieku grupā, kas gatavojās nelegāli ražot cigaretes 11

Sākotnēji ziņu portals "Delfi", kā arī ziņu aģentūra LETA ceturtdien ziņoja, ka aizdomās par gatavošanos nelikumīgai tabakas izstrādājumu ražošanaiValsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki nesen bija aizturējuši 13 organizētas grupas dalībniekus, starp kuriem, iespējams, varētu būt agrākais pašvaldības kapitālsabiedrības “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” valdes loceklis Juris Vidžis, liecina “zz.lv” rīcībā esošā informācija.

Lai gan Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska paskaidro, ka policija nekad neatklāj aizdomās turēto personu identitāti, no Jelgavas pašvaldības, ENAP un citas publikās informācijas var secināt, ka viens no trīspadsmit aizdomās turamajiem ir J.Vidžis.

Jau ziņots, ka pēc Valsts policijas pieprasījuma J.Vidžis tika atcelts no pašvaldības kapitālsabiedrības “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” valdes locekļa amata. ENAP 17. jūnijā sniegtā informācija liecina, ka “viens no organizētas grupas dalībniekiem ir kādas pašvaldības kapitālsabiedrības valdes loceklis, kuram viens no piemērotajiem drošības līdzekļiem ir aizliegums ieņemt valdes locekļa amatu konkrētajā uzņēmumā.” Latvijas informatīvajā telpā nav informācijas, ka Valsts policija varētu būt rosinājusi kādu citu kriminālprocesu, kur būtu iesaistīts kādas pašvaldības kapitālsabiedrības vadītājs

ENAP atklāj, ka minētajā kriminālprocesā izmeklēšana tiek veikta sadarbojoties ar ārvalstu kolēģiem un veicot procesuālās darbības, atsavinātas tabakas izstrādājumu ražošanas iekārtas, divas tonnas tabakas un tabakas izstrādājumu izejvielas. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka noziedzīgais grupējums nelikumīgo tabakas izstrādājumu ražošanu bija plānojuši uzsākt Rīgā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka organizētas grupas dalībnieki ieguvuši tabakas izstrādājumu ražošanai nepieciešamās izejvielas, sagatavojuši un aprīkojuši telpas tabakas izstrādājumu ražošanas vajadzībām, izgatavojuši un remontējuši iekārtas, kas nepieciešamas to ražošanai, kā arī piesaistījuši pagaidām nenoskaidrotas izcelsmes finanšu līdzekļus ražotnes izveidei, izmantojot vairāku uzņēmumu bankas kontus.

Kriminālprocesā tika veiktas kopumā 25 kratīšanas, kuru laikā izņemtas tabakas izstrādājumu ražošanas iekārtas, izejvielas, aptuveni divas tonnas tabakas, datu nesēji un dokumenti. Procesuālās darbības veiktas starptautiskas operācijas laikā, īstenojot starptautisku sadarbību starp iestādēm.

Kriminālprocesā ir aizturēti 13 organizētās grupas dalībnieki, kuri atzīti par aizdomās turētajiem. 12 no viņiem ir Latvijas valstspiederīgie, savukārt viens – ārvalsts pilsonis.

Piecām personām piemērots bargākais drošības līdzeklis – apcietinājums, pārējām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Noskaidrots, ka nelikumīgas tabakas ražotnes izveidei tika piesaistīti arī kādas pašvaldības kapitālsabiedrības finanšu līdzekļi, līdz ar to konstatēta finanšu līdzekļu izšķērdēšana.

Kriminālprocess, kvalificēts pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas, proti, par organizētas personu grupas darbībām, kas saistītas ar sagatavošanos nelikumīgu tabakas izstrādājumu ražošanai. Krimināllikums par šādu pārkāpumu paredz līdz pieciem gadiem ilgu cietumsodu.

Jelgavas pašvaldībā skaidro, ka “SIA “Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde” saimnieciskā un finansiālā darbība tiek kontrolēta, ikdienas darbs norit bez sarežģījumiem.” “Šobrīd pašvaldības rīcībā nav informācijas par kapitālsabiedrības līdzekļu nelikumīgu izlietošanu,” vēsta pašvaldības pārstāve Līga Klismeta.

Pašvaldības pārstāve informē, ka SIA “Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde” ir pārtraukusi darba attiecības ar aizdomās turētā J.Vidža dēlu Lauri, kas pēc “zz.lv” rīcībā esošās informācijas varētu būt iesaistīts minētajā kriminālprocesā.

Kopš 2. jūnijā pašvaldības kapitālsabiedrību “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” vada Signis Rīns.

Anonīms zz.lv uzrunāts eksperts spriež, ka SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” samērā daudz apgroza skaidru naudu un līdz ar to uzņēmums ir pievilcīgs noziedzniekiem. Turklāt pašvaldības kapitālsabiedrība noziedzniekiem ir samērā droša, jo valsts kontrolējošās instutūcijas tai vairāk uzticas. Tādēļ, iespējams, ka noziedznieku grupa ir ievilinājusi savos tīklos J.Vidži.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 11

1984

Vai tas ir Domu noziegums ? "Domu noziegums bija pārkāpums, ko nevarēja mūžīgi noslēpt. Varēja sekmīgi slapstīties kādu laiku,...'"

pirms mēneša, 2021.06.18 17:36

brīvību Jurijam ģetočkinam

tas jau labi- tirgū cigaretes ir lētākas, kas cilvēkiem ir labāk, nekā iekasēto naudu iztrallina miljoniem par nevajadzīgiem kovida pētījumiem, šofera dēliem, oikiem - tikko vienu krāpnieku jau notiesāja.

pirms mēneša, 2021.06.18 17:55

Hercegovina

Pirms gadiem policija konfiscēja cigarešu izgatavošanas,ražošanas darbagaldus.Tad tie bez pēdām pazuda.Kur,kā par to dienesti klusē...

pirms mēneša, 2021.06.18 18:27

Flora

Daudz aizturēti dažādi shēmotāju grupējumi,ar piebildi,ka viņiem draud no un līdz gadiem.Un tiesāšanās ilgst gadiem un labākā gadījumā prokurors pierunā kādu noziedznieku vienoties par sodu.

pirms mēneša, 2021.06.18 18:44

ievilinājusi tīklos!

Nabaga Vidžis, viņš tak pats pat nepīpē.

pirms mēneša, 2021.06.18 20:57

ņuņu

Ko tas viss nozīmē, Vidžus tiks celts pie lielā zvana, kuras pašvaldibas nauda tika piesaist;ita?????

pirms mēneša, 2021.06.18 21:19

tikai ne Jelgavas

jo Rāvis pat TV teica , ka ir tikai mazas kļūdiņas Jelgavā.

pirms mēneša, 2021.06.18 21:29

Erzac

Gan jau pasniegs pilsētas goda zīmi,un varēs doties pensijā.

pirms mēneša, 2021.06.18 21:30

nesaprotu avīzi ?

kāpēc raksts pazuda pēc 4 stundām? Daudzi varbūt gribēja izteikt līdzjūtību , bet nekā. Ir raksti , kas avīzē stāv mēnešiem ilgi pat gadu.

pirms mēneša, 2021.06.19 11:55

Greex

Vai tik tāpēc arī NĪPa remontdarbiem netika tā uzpūstas tāmes?

pirms mēneša, 2021.06.21 11:26

ivanbeks

Tāmes tika uzpūstas tā ka Glābējzvana bārzda nespēja pārdzīvot ~~~~!!!!!!!

pirms 23 dienām, 2021.07.02 17:24

Asā hronika