Viltus "Latvijas Gāzes" darbiniece Rīgā mēģina aplaupīt senioru dzīvokļus

Šonedēļ reģistrēti trīs gadījumi, kad pagaidām nenoskaidrota sieviete, uzdodoties par AS "Latvijas Gāze" darbinieci, ar viltu iekļuvusi senioru dzīvokļos, vienā no gadījumiem sirmgalvei nolaupot lielu naudas summa, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts policijas (VP) pārstāve Gita Gžibovska.

Viņa skaidroja, ka VP ir saņēmusi informāciju par trīs gadījumiem, 2. un 3.jūlijā, kad kāda sieviete ar viltu, uzdodoties par "Latvijas Gāze" darbinieci un apgalvojot, ka jāpārbauda skaitītāju rādījumi, iekļuvusi senioru mājokļos Rīgā, Ķengaragā. Viltvārde centusies novērst dzīvokļu iemītnieku uzmanību un meklēt dažādus aizbildinājumus, lai tie aizietu uz citu telpu un viņu atstātu vienu. Divos gadījumos mājokļu saimnieki, nojautuši ko nelāgu, bija uzmanījuši sievieti, līdz ar to viņai neizdevās neko nozagt.

Taču 3.jūlijā noziedzniece, atkal uzdodoties par "Latvijas Gāze" darbinieci, iekļuva 1925.gadā dzimušas sievietes dzīvoklī un viņu apzaga. Ļaundare par it kā veiktajiem pakalpojumiem sievietei bija prasījusi samaksu. Tā ļaundare varēja uzzināt, kur dzīvoklī tiek glabāta nauda. Pēc tam uzmanības novēršanai sieviete bija prasījusi sirmgalvei atrast un uzrādīt pasi. Kamēr tā tika meklēta, svešiniece nozaga 1100 eiro un drīz vien devās prom. Tikai vēlāk, sapratusi, kas noticis, cietusī izsauca policiju.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta pirmās daļas - par zādzību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Šobrīd notiek izmeklēšana un tiek skaidrota minētās noziedznieces identitāte. Gžibovska atzīmēja, ka arī agrāk ir reģistrēti pēc šādas shēmas izdarīti noziegumi un vairākos gadījumos policija noziedzniekus ir aizturējusi.

VP aicina atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no šāda nozieguma, vai kuram ir jebkāda informācija, kas varētu palīdzēt šo noziegumu atklāšanā. Informēt policiju iespējams, vēršoties tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai zvanot pa tālruņa numuru 110.

Savukārt "Latvijas Gāze" norādīja, ka ar 2017.gada 1.decembri "Latvijas Gāze" vairs neveic nekāda veida dabasgāzes sadales tīkla apsekojumus mājsaimniecībās. Saskaņā ar likumā noteikto "Latvijas Gāze" reorganizāciju, ar 2017 gada 1.decembri vienīgā komercsabiedrība Latvijā, kas ir tiesīga veikt dabasgāzes sadales sistēmu apsekojumus mājsaimniecībās ir akciju sabiedrība "Gaso".

Dabasgāzes sadales sistēmas apsekošanas gadījumos, iedzīvotāji tiek aicināti pieprasīt apsekotājus uzrādīt "GASO" darbinieku apliecības. Šaubu gadījumā, lai pārliecinātos, ka darbus veic "GASO" darbinieks, darba dienās jāzvana pa tālruņa numuru 155 vai 67369938, bet brīvdienās - pa tālruņa numuru 114.

Foto: gaso.lv

 

Pievieno komentāru

Asā hronika