Zemgalē 23 reizes likvidētas negaisa un spēcīgā vēja radītās sekas

Aizvadītajā diennaktī,  no 11.jūnija pulksten 6.30 līdz 12.jūnija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 33 izsaukumus, trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājums.

Sākot no pulksten 19.33 līdz šim rītam VUGD jau saņēmis 23 izsaukumus uz vēja un negaisa radīto seku likvidēšanas darbiem Zemgalē. Visvairāk izsaukumi saņemti Tukuma pilsētā – 15 izsaukumi, bet Engures novadā – četri un Tukuma novadā arī četri izsaukumi. Lielākoties vējš bija nolauzis kokus, kas nokrita uz ceļa braucamās daļas, tādējādi vai nu apgrūtinot vai apstādinot satiksmi. Uz autoceļa Rīga – Ventspils spēcīgais vējš bija nogāzis vismaz 10 kokus, tādējādi apstādinot satiksmi. Ugunsdzēsējiem glābējiem atbrīvot ceļa braucamo daļu brīvprātīgi pieteicās palīdzēt arī divi kravas automašīnu ar frontālajiem iekrāvējiem vadītāji, kas atradās pie negadījuma vietas. Ceļa braucamā daļa pilnībā tika atbrīvota pēc divarpus stundām.

Vēl vairākos gadījumos, piemēram, Tukumā, Zaļajā ielā, Cēsu ielā un Stacijas ielā spēcīgais vējš vienā vietā bija nolauzis vairākus kokus. Tukumā Mazajā ielā un Talsu ielā nolūzušais koks bija nokritis uz dzīvojamās mājas jumta. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un jumtu atbrīvoja, tādējādi novēršot apdraudējumu cilvēkiem. Savukārt, Engures novada Milzkalnē koks bija nokritis uz automašīnas.

Foto: skaties.lv

Pievieno komentāru

Asā hronika