Zemgalē dūmvados deg sodrēji

Aizvadītajā diennaktī, no šā gada 24.septembra pulksten 6.30 līdz 25.septembra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, informē VUGD.

Pulksten  12.32 Aizkraukles un Jēkabpils ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jaunjelgavas novada Staburaga pagastu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju, divstāvu dzīvojamā mājā dūmvadā dega sodrēji. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka degšana no dūmvada jau bija izplatījusies uz starpstāvu pārsegumu starp otro stāvu un bēniņiem trīs kvadrātmetru platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki. Dzēšanas darbi noslēdzās pulksten 14.18.

Sodrēji dūmvadā dega arī divstāvu dzīvojamā mājā Svētes ielā un Smilgu ielā Jelgavā.

Iestājoties aukstākam laikam, iedzīvotāji sāk kurināt mājokļos esošās krāsnis. Ugunsdzēsēji glābēji atgādina, ka pirms apkures sezonas sākuma ir jāveic dūmvada un apkures ierīces tīrīšana. Ja tas nav veikts, tad iespējama sodrēju degšana. Dūmvadā esošo mikroplaisu dēļ karstums un liesmas var skart arī jumta un starpstāvu konstrukcijas, izraisot daudz plašāku ugunsgrēku.

VUGD aicina iedzīvotājus pirms apkures sezonas sākuma iztīrīt dūmvadus un apkures ierīces!

Foto: no arhīva

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Asā hronika