Zemgalē dzēš plašus meža ugunsgrēkus 2

Ugunsdzēsēji 23.aprīlī pulksten 13.08, saņēma informāciju, ka Vecumnieku novada Valles pagastā gar dzelzceļa līniju deg sausā zāle un mežs. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka sausā zāle deg vairākās vietās, degšana izplatās lielā ātrumā un apdraud arī dzīvojamo māju. Uz notikuma vietu tika izsaukti papildspēki no VUGD un Latvijas dzelzceļa. Nekavējoties tika veikti pasākumi, lai no liesmām nosargātu māju. Paralēli tika veikti kūlas un meža dzēšanas darbi gar dzelzceļa līniju vairāku kilometru garumā. Kopējā degšanas platība bija 19 hektāri. Latvijas dzelzceļa darbinieki dzēšanas darbus veica ar ugunsdzēsības vilciena un roku rīku palīdzību. Kad atklāta degšana vairs nenotika un līdz ar tumsas iestāšanos, pusnaktī VUGD darbus notikuma vietā pabeidza, teritorijas apsardzību un novērošanu pārņēma Latvijas valsts mežu darbinieki. Šodien dzēšanas darbus turpinās Valsts meža dienesta darbinieki. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās Jaunjelgavas, Bauskas, Neretas, Baldones un Aizkraukles ugunsdzēsēji glābēji.

Pulksten 15.11 VUGD saņēma informāciju, ka Dobeles novada Lejasstrazdos deg kūla. Ierodoties notikuma vietā, Dobeles ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg sausā zāle lielā platībā un strauji izplatās. Kopējā degšanas platība bija septiņi hektāri. Dzēšanas darbos piedalījās arī Auces un Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Valsts meža dienesta darbinieki.

Pulksten 16.07 VUGD saņēma informāciju, ka Bauskas novada Gailīšu pagastā deg mežs. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka vairākās vietās deg mežs. Kopējā degšanas platība bija 11,25 hektāri. Dzēšanas darbos piedalījās 10 Bauskas, Elejas, Iecavas un Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji ar četrām autocisternām un Valsts meža dienesta darbinieki. VUGD darbus notikuma vietā pabeidza plkst. 21:55. Šodien dzēšanas darbus turpinās Valsts meža dienesta darbinieki. Degšana norisinās vairs tikai atsevišķās vietās.

VUGD atgādina, ka, saglabājoties lielam sausumam, par vismazākā dzirkstele vai nenodzēsts izsmēķis var izraisīt plašus un postošus ugunsgrēkus.

Foto: VUGD

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Gimene/virs ar sievu/mekle darbu,ve ...

VUGD atgādina, ka, saglabājoties lielam sausumam, par vismazākā dzirkstele vai nenodzēsts izsmēķis var izraisīt plašus un postošus ugunsgrēkus.

pirms gada, 2019.04.24 14:16

Stells

Uzdrošinājos mežā vienam ļuļķētājam aizrādīt tad arī dzirdēju trīsstāvīgos lamuvārdus vairumā.

pirms gada, 2019.04.24 17:53

Asā hronika