Zemgalē dzēsti četri kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 28.februāra pulksten 6.30 līdz 1.marta pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 10 izsaukumus, no tiem astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste. 

Pulksten 18.16 VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavā, Īves ielā, redzamas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dārza mājiņa deg sešu kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts pulksten 18.47. 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji dzēsa četrus kūlas ugunsgrēkus.

Pulksten 12.33 Dobeles ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dobeles novada Gardeni, kur sausā zāle dega 2000 kvadrātmetru platībā. Pulksten 13.34 VUGD saņēma izsaukumu uz Elektrības ielu Dobelē, kur kūla dega 5000 kvadrātmetru platībā. Pulksten 15.12 ugunsdzēsēji glābēji atkal devās uz Gardeni, kur sausā zāle dega 500 kvadrātmetru platībā. 

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību. Pat tik agrā pavasarī kūlas dedzināšana nevar būt kontrolēta. Vēja un citu apstākļu ietekmē, degšanas virziens var mainīties, liesmas var strauji izplatīties un pārmesties uz ēkām utt. Cilvēki neapzinās, ka, jo garāka zāle, jo lielākas liesmas un līdz ar to nekontrolējamāks ugunsgrēks.

Pirmie kūlas ugunsgrēki parasti norit nelielās platībās, zemei un pērnā gada zālei kļūstot sausākai, uguns izplatība paātrinās un degšanas platības strauji pieaug. Kūlas ugunsgrēku skaitam un platībām pieaugot, sāksies arī pirmie mežu ugunsgrēki. 

Atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.panta ceturtajai daļai par kūlas dedzināšanu fiziskajām personām var uzlikt naudas sodu divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt eiro.

 

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Asā hronika