Zemgalē dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šā gada 27.februāra pulksten 6.30 līdz 28.februāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste. 

Vakar Zemgales ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst trīs kūlas ugunsgrēkus. Pulksten 15.29 Dobeles ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dobeles novada Naudītes pagastu, kur pērnā gada sausā zāle dega 3000 kvadrātmetru platībā. Neilgi pēc atgriešanās daļā, pulksten 17.28, VUGD saņēma informāciju, ka Dobeles novada Gardenē deg kūla. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka sausā zāle deg 3000 kvadrātmetru  platībā. Savukārt pulksten 21.05 Auces ugunsdzēsēji glābēji devās uz Auces novada Vītiņu pagastu, kur kūla dega 1000 kvadrātmetru platībā. 

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību. Pat tik agrā pavasarī kūlas dedzināšana nevar būt kontrolēta. Vēja un citu apstākļu ietekmē, degšanas virziens var mainīties, liesmas var strauji izplatīties un pārmesties uz ēkām utt. Cilvēki neapzinās, ka, jo garāka zāle, jo lielākas liesmas un līdz ar to nekontrolējamāks ugunsgrēks. 

Pirmie kūlas ugunsgrēki parasti norit nelielās platībās, zemei un pērnā gada zālei kļūstot sausākai, uguns izplatība paātrinās un degšanas platības strauji pieaug. Kūlas ugunsgrēku skaitam un platībām pieaugot, sāksies arī pirmie mežu ugunsgrēki. 

Atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.panta ceturtajai daļai par kūlas dedzināšanu fiziskajām personām var uzlikt naudas sodu no 280 līdz 700 eiro.

 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika