Zemgalē dzēsts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, laikā no šī gada 2.marta pulksten 6.30 līdz 3.marta pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, informē VUGD.

Vakar pulksten 12.47 Jelgavas, Kalnciema un Ķemeru ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Kalnciema pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva dzīvojamā māja. Kopējā degšanas platība bija 55 m2. Viens cilvēks no ēkas evakuējās pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Darbs notikuma vietā noslēdzās pulksten 16.35.

Pulksten 13.15 Tukuma ugunsdzēsēji glābēji devās uz Engures novada Enguri, kur dega kūla 5000 m2 platībā. Tas ir šogad Zemgalē pirmais reģistrētais kūlas ugunsgrēks. 2020.gadā pirmais kūlas ugunsgrēks Zemgalē dzēsts 17.janvārī Jēkabpilī, bet 2019.gadā – 21.februārī Jēkabpilī.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma rīcība. Kūlas dedzināšanas rezultātā tiek izpostītas plašas teritorijas, meži, cilvēku īpašums, kā arī var tikt apdraudēta cilvēku veselība un dzīvība!

Pēcpusdienā Dobeles novada Auru pagastā atklātā teritorijā dega zaru kaudze 550 m2 platībā.

Naktī Ozolnieku novada Cenu pagastā dega vieglā automašīna 4 m2 platībā. 

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 44 izsaukumus –  22 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 17 uz glābšanas darbiem, bet pieci no izsaukumiem bija maldinājumi.

Foto: VUGD

Pievieno komentāru

Asā hronika