Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 20 kūlas un trīs meža ugunsgrēkus

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 4.aprīļa pulksten 6.30 līdz 5.aprīļa pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 34 izsaukumus, 30 uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs izsaukumi bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Dedzinot sauso zāli, iedzīvotāji neaizdomājas, ka ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt un tas var nodarīt kaitējumu paša un citu cilvēku īpašumam, veselībai un pat dzīvībai.

Aizvadītajā diennaktī Zemgales ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 20 kūlas ugunsgrēkus. Vakar visā Zemgalē bija spēcīgs vējš, kas veicināja kūlas ugunsgrēku izplatīšanos lielā teritorijā, padarot dzēšanas darbus ilgākus, apdraudot cilvēku īpašumus un pašu ugunsdzēsēju glābēju dzīvību un veselību.

Lielākie no kūlas ugunsgrēkiem reģistrēti:

4 hektāri – Tukuma novada Tumes pagastā;

3,5 hektāri – Krustpils novada Krustpils pagastā;

1,5 hektāri – Tērvetes novada Tērvetes pagastā, Jelgavā Kalnciema ceļā, Jēkabpils novada Kalna pagastā;

1 hektārs – Jelgavas novada Svētes pagastā, Bauskas novada Codes pagastā, Pļaviņās Raiņa ielā, Bauskas novada Ceraukstes pagastā.

VUGD aicina iedzīvotājus nededzināt sauso zāli!

Aizvadītajā diennaktī Zemgales ugunsdzēsēji glābēji dzēsa trīs meža ugunsgrēkus. Pirmie meža ugunsgrēki visbiežāk izceļas tieši no kūlas dedzināšanas. Jelgavas novada Platones pagastā ugunsdzēsēji glābēji dzēsa kūlu, kas dega 3 hektāru platībā, un meža zemsedzi, kas dega 1,4 hektāru platībā. Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem notikuma vietā strādāja gandrīz piecas stundas.

Pulksten 20.53 Auces posteņa ugunsdzēsēji glābēji devās uz Auces novada Bēnes pagastu, kur dega meža zemsedze un kūla 1500 kvadrātmetru platībā.

Foto: no arhīva

 

 

Pievieno komentāru

Asā hronika