Zemgalē vairākas personas aizturētas par narkotisko un psihotropo vielu nelegālu apriti 1

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas (ONNEJAN) darbinieki, sadarbībā ar Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Kinoloģijas nodaļas kinologu un dienesta suni, par narkotisko/psihotropo vielu nelegālo apriti aizturēja vairākas personas. Papildus tam, aizdomās par narkotisko/psihotropo vielu lietošanu, vairākas personas nogādātas uz ekspertīzi, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste  Ieva Sietniece.

Šā gada 8.aprīlī, uzsāktā kriminālprocesa ietvaros – par narkotisko/psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un pārvietošanu realizācijas nolūkā,  veikta sankcionēta kratīšana Ozolnieku novada  Cenu pagastā. 1983.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā tika atrastas un atsavinātas 796 tabletes MDMA un smalcinātājs, kurā atradās zaļganbrūna augu valsts izcelsmes viela – marihuāna.

Par šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, policisti aizturēja divus  – 1983. un 1989.gadā dzimušus vīriešus, kuriem aizturēšanas brīdī atsavināja vēl vienu polimēra iepakojumu ar zaļganbrūnu augu valsts izcelsmes vielu – marihuānu. Abiem vīriešiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

9.aprīlī, cita uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, Ozolnieku novadā tika aizturēts 1983.gadā dzimis vīrietis, pie kura tika atrasti un atsavināti trīs polimēra iepakojumi ar baltas krāsas pulverveida vielu un viens ar zaļganas krāsas augu valsts izcelsmes vielu. Šā kriminālprocesa ietvaros tika aizturēts arī 1965.gadā dzimis vīrietis.

Turpinot izmeklēšanu šajā kriminālprocesā, nākamajā dienā, Ozolnieku novada Ozolniekos, tika veikta sankcionēta kratīšana 1968.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā. Tika atrasti un atsavināti  seši polimēra iepakojumi ar baltu pulverveida vielu, divi elektroniskie svari, 1,5 litra plastmasas pudele, ar zaļganbrūnām augu valsts izcelsmes vielu paliekām, vairākas tabletes, mobilais tālrunis un nauda. Saistībā ar šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, diviem aizturētiem vīriešiem, kuri jau agrāk bija nonākuši policijas redzeslokā,  tiesa  piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Savukārt 11.aprīlī, sadarbībā ar skolām, tika rīkots kārtējais reids, šoreiz vienā no izglītības iestādēm – Jelgavas tehnikumā. Reida laikā, aizdomās par narkotisko vielu lietošanu, astoņas personas nogādāja uz medicīnas iestādi ekspertīzes veikšanai. 

Līdzīgu reidu 12.martā, bija veikuši arī Tukuma iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki, sadarbībā ar Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma administrāciju, izmantojot dienesta suni. Četru audzēkņu mantās policisti atrada un atsavināja narkotiskās vielas – marihuānu, par ko tika uzsākti trīs kriminālprocesi un viena administratīvā lietvedība. Aizdomās par narkotisko vielu lietošanu, uz ekspertīzi nogādāja astoņus jauniešus un uzsāka administratīvās lietvedības.

11.aprīlī aizturēti arī 1988. un 1975.gadā dzimuši vīrieši, kuri pēc iepriekšējās vienošanās nelikumīgi pārvietoja pāri Latvijas valsts robežai narkotiskās/psihotropās vielas, bez nolūka tās realizēt. Aizturēšanas laikā policisti atrada un atsavināja polimēra iepakojumu ar zaļganbrūnu augu valsts izcelsmes vielu – marihuānu. Veicot sankcionētu automašīnas “Toyota Avensis” kratīšanu, policisti atrada un atsavināja vēl 2085 gramus marihuānas. Vienai no aizturētām personām tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, bet otrai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

 Visas atsavinātās narkotiskās un psihotropās vielas ir nosūtītas uz ekspertīzi.

 Šobrīd izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

 Policija turpina aktīvi strādāt narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites apkarošanas jomā. Policija pateicas izglītības iestādēm par iniciatīvu, kā arī, vērš izglītības iestāžu administrācijas  un pedagogu uzmanību uz to, ka gadījumā, ja tiek pamanīta narkotisko vai psihotropo vielu nelegālā aprite izglītības iestādē, nekavējoties par to informēt policiju.

Foto: Valsts policija

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Asā hronika