Zemgales policija: Attīstītāks videonovērošanas kameru tīkls palīdz noziegumu atklāšanā

Attīstītāks videonovērošanas kameru tīkls palīdz noziegumu atklāšanā, atsaucoties uz Valsts policijas (VP) Zemgales reģionālās pārvaldes (ZRP) amatpersonu sniegto informāciju, aģentūrai LETA skaidroja Zemgales plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis.

Pēc viņa paustā, ZRP priekšnieks Andris Zellis, piedaloties plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē Salas novadā, savā pārskatā uzsvēris, ka, neraugoties uz 116 darbinieku deficītu, sevišķi Bauskas un Jelgavas iecirknī, pārvalde spēj nodrošināt gan pienācīgu reaģēšanu uz pārkāpumiem, gan to izmeklēšanu, turklāt noziedzības līmenis reģionā nedaudz, bet tomēr samazinājies. 

Šogad, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, Zemgalē samazinājies ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo cilvēku skaits - no 36 līdz 24. Pēc likumsargu paustā, tas saistīts arī ar faktu, ka uzlabojusies redzamība gan ielās, gan uz ceļiem, ievērojami palielinājies videonovērošanas kameru daudzums, un reģionā pašlaik ir 1229 šādas ierīces. 

Savukārt, raksturojot kriminogēno situāciju reģionā, ZRP priekšnieka vietnieks Juris Staļģevics atzinis, ka noziegumu sastāvā Zemgales pierobežā aizvien dominē zādzības un krāpniecības gadījumi, tostarp interneta vidē. Turklāt zādzības, kas notiek kā naktī, tā dienā, visbiezāk tiek atklātas ar videonovērošanas sistēmu palīdzību. Kā piemēru viņš minējis Ozolnieku novadu, kur agrāk vieglo automašīnu zādzības bija ierasta parādība, bet, kopš pašvaldība uz saviem iebraucamajiem un izbraucamajiem ceļiem, kā arī dzīvojamo namu pagalmos izvietojusi ievērojamu skaitu videonovērošanas kameru, šādas zādzības esot izskaustas. 

Pēc Staļģevica teiktā, arī lauku apvidos aizvien retāk zog dārgus traktorus un lauksaimniecības tehniku, taču tagad garnadži, arī noziedznieku grupējumi, kas ieceļo ne tikai no kaimiņvalsts teritorijas, bet arī no pašu un blakus reģioniem, pārsvarā tīko pēc antenām un dārgām elektroniskajām ierīcēm. 

Pozitīvi policisti vērtē arī sadarbību gan ar pašvaldību policiju, gan ar vietējiem iedzīvotājiem.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika