Zemgales reģionā aizturēja trīs autovadītājus, kuri mēģināja piekukuļot policijas darbiniekus 1

Pagājušajā nedēļā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas darbinieki, veicot ceļu satiksmes uzraudzību, aizturēja trīs autovadītājus, kuri pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumu prasības, mēģināja piekukuļot policijas darbiniekus, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.            

5.septembrī, Jelgavā, Aviācijas un Loka maģistrāles krustojumā, pēc pulksten 13, tika apturēta automašīna, kas traucās ar ātrumu 73 km/h, pie atļautā 50 km/h. Lai izbēgtu no nepatikšanām, automašīnas vadītājs policistiem piedāvāja 20 eiro lielu kukuli, pēc kā tika aizturēts.

6.septembrī, Pļaviņās, Rīgas ielā, īsi pirms pulksten 16, tika apturēta automašīna, kas traucās ar ātrumu 76 km/h, pie atļautā 50 km/h. Lai netiktu saukts pie atbildības likumā noteiktajā kārtībā, automašīnas vadītājs  policistiem piedāvāja 50 eiro lielu kukuli, pēc kā tika aizturēts.

Savukārt 7.septembrī, Brunavas pagastā, ceļa posmā Bauska-Rīga-Lietuvas robeža 81.kilometrā, pēc pulksten 21, tika pieķerts automašīnas autovadītājs, kurš vadīja transportlīdzekli 2,448  promiļu reibumā. Lai izbēgtu no nepatikšanām, automašīnas vadītājs policistiem piedāvāja 50 eiro lielu kukuli. Arī šajā gadījumā autovadītājs tika aizturēts.

Pret visiem trim autovadītājiem ir uzsākti kriminālprocesi, pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļas, kas nosaka, ka “Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai apsolītāja, vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu”.

Zemgales reģionā šogad policisti par kukuļdošanu jau aizturēja 14 autovadītājus un vienu velosipēdistu. Policija turpina pastiprināti strādāt kukuļdošanas apkarošanas jomā.

Foto: Valsts policija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Pirdiens

Nevis meginaja piekukuljot ,bet viens nem otrs nenem jo baidas,jus tur sava starpa sarunajat,tie kas nem lai pie cepures piesprauz,kaut vai pukiti,lai tie kas dod,zin ,kuram var piedavat kuram ne

pirms gada, 2019.09.09 20:50

Asā hronika