Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales reģionā apzagti vairāki mājokļi; policija aicina neuzticēties svešiniekiem 11

 Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldē (ZRP) 25. februārī reģistrēti vairāki gadījumi, kad, iespējams, romu tautības sievietes, lūdzot pēc palīdzības vai arī piedāvājot iegādāties dažādas preces, iekļūst mājokļos un nozog naudu. Likumsargi aicina atsaukties notikušā aculieciniekus, kā arī  personas, kas, iespējams, ir cietušas no līdzīgiem nodarījumiem. Tāpat policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neuzticēties svešiniekiem, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

VP ZRP saņemta informācija par trīs gadījumiem, kuros 25. februārī, laika posmā no pulksten 13.30 līdz 14 četras, iespējams, romu tautības sievietes VP Bauskas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā, iekļūstot mājokļos, apzog pensijas vecuma cilvēkus.

Vienā gadījumā Rundāles novada Svitenes pagastā četras sievietes neatļauti iekļuva kāda pensijas vecuma vīrieša īpašumā un piedāvāja iegādāties dažādas preces, vienlaicīgi novēršot viņa uzmanību un neatļauti staigājot pa māju. Vēlāk, pielietojot fizisku spēku, mājas saimniekam tika nolaupīta nauda.

Līdzīgs gadījums vēlāk fiksēts Vecumniekos, kur kādai pensijas vecuma sievietei arī četras, iespējams, romu tautības sievietes piedāvāja iegādāties dažādas mantas. Tāpat šīs personas pārvietojās pa māju, novērsa saimnieces uzmanību. Vēlāk tika konstatēts, ka ir nozagta nauda.

Savukārt Bauskas novadā, Vecsaules pagastā, kādai pensionārei iepriekšējam aprakstam līdzīgas trīs sievietes lūdza uzvārīt ūdeni, tādējādi iekļuva sievietes mājoklī. Arī šoreiz viņas piedāvāja iegādāties dažādas mantas, bet pēc sieviešu aiziešanas mājas saimniece konstatēja, ka viņai ir nozagta nauda.

Par trīs minētajiem gadījumiem ir uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas un 175. panta trešās daļas un tiek noskaidrotas noziedzīgajos nodarījumos iesaistītās personas. Sievietes, iespējams, romu tautības, runāja krievu valodā. Vienā no gadījumiem fiksēts, ka viņas pārvietojas ar tumši zaļas krāsas automašīnu “Volvo”.

Likumsargi aicina atsaukties iespējamos aculieciniekus, kuru rīcībā varētu būt jebkāda noderīga informācija izmeklēšanai, tāpat aicinām atsaukties personas, kas, iespējams, ir cietušas no līdzīgiem nodarījumiem, zvanot policijai pa tālruni 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī. 

Ņemot vērā iepriekš minētos gadījumus, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un brīdināt savus tuviniekus, kaimiņus un vientuļus vecāka gadagājuma cilvēkus, lai viņi nevērtu vaļā durvis un savās dzīvesvietās neielaistu nepazīstamus cilvēkus. Tāpat likumsargi aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un nekavējoties ziņot par sava mājokļa apkaimē pamanītām aizdomīgām personām vai automašīnām. 

Foto: no arhīva

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 11

yete

Kāpēc tiek minēti romu tautības cilvēki?Nekad nav rakstīts,latviešu tautības vai citu tautību zagļi vai krāpnieki.Vai starp citu tautību pārstāvjiem nav likumpārkāpēji?

pirms mēneša, 2020.02.27 10:49

roma

šoreiz bija viņi...

pirms mēneša, 2020.02.27 10:57

Vita

Ko Tu meklē kašķi, vai nevar pakustināt pelēkas smadzeņu šūniņas?

pirms mēneša, 2020.02.27 11:34

Sveiks

Tāpēc ka tās ir pazīmes pēc kā atpazīt zagļus potenciālajiem nākošajiem upuriem. Arī mammai tā vienkāršāk iestāstīt, tikko redz čigānus nākot pagalmā tā lai zvana bērniem.

pirms mēneša, 2020.02.27 11:39

Valdis

Vai tad zosis jau ir atlidojušas ? Laikam stulbs jautājums lasot yetes muļķību...

pirms mēneša, 2020.02.27 14:52

yetei

Kad čavellas tevi apkrāmēs tad tu varēsi bezdēt biksēs!Tupā zoss....

pirms mēneša, 2020.02.27 15:24

man

žēl tos vecīšus,kas laiž čigānu baru savos mājokļos,jo iznākums būs vienmēr līdzīgs.

pirms mēneša, 2020.02.27 10:58

Esse!

Nekur nevajag laist svešus iekšā.
Arī pilsētā nevajag uz ielas vai arī teiksim VIVO centra stāvvietā iesaistīties sarunā. Mati mēdz būt arī uztaisīti blondi. Un darbojas grupiņā - viena kamēr cenšas preci dāvināt vai tirgot, tikmēr cita piestrādā pie nozagšanas

pirms mēneša, 2020.02.27 12:20

no laukiem

Vai tur nav iejaukts Ziedonis Caune un viņa ģimene, viņiu vajag nopratināt ?

pirms mēneša, 2020.02.27 14:54

Resnais

Autobusā dzirdēju, ka arī Ozolniekos bijis zādzības mēģinājums ar 2 čavellu piedalīšanos.

pirms mēneša, 2020.02.27 21:47

Asā hronika