Zemgales ugunsdzēsēji dzēš degošas ēkas un no bedres izceļ bebru

Aizvadītajās trijās diennaktīs, no 10.maija pulksten 6.30 līdz 13.maija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 28 izsaukumus, 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem un vēl pieci izsaukumi bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Piektdien, pulksten 23.56, VUGD saņēma informāciju, ka Ozolnieku novada Cenu pagastā ir redzamas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka saimniecības ēka un pie tās piebūvētais šķūnis ar malku jau deg pilnā platībā. Tā kā 15 metru attālumā no degošās saimniecības ēkas atradās dzīvojamā māja, tad paralēli šķūņa dzēšanas darbiem ugunsdzēsēji glābēji veica arī pasākumus, lai nosargātu dzīvojamo māju no liesmām. Kopējā degšanas platība bija 145 kvadrātmetri. Dzēšanas darbi noslēdzās pulksten 5.06.

Svētdien, pulksten  8. 01, VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavas novada Glūdas pagastā deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg divstāvu dzīvojamās mājas jumts 40 kvadrātmetru platībā, otrais stāvs 60 kvadrātmetru un pirmais stāvs 10 kvadrātmetru platībā. Mājas iedzīvotājs bija evakuējies no degošās ēkas vēl pirms VUGD ierašanās. Dzēšanas darbi noslēdzās pulksten  11.15.

Sestdien VUGD saņēma informāciju, ka Aizkrauklē, Dārza ielā, bebrs ir iekritis bedrē. Ugunsdzēsēji glābēji ar cilpas un roku rīku palīdzību bebru izcēla no bedres un palaida brīvībā. 

Foto: no arhīva 

Pievieno komentāru

Asā hronika