Zemgales ugunsdzēsēji dzēš sausās zāles ugunsgrēkus un turpina likvidēt negaisa sekas

Aizvadītajā diennaktī, no 12.jūnija pulksten 6.30 līdz 13.jūnija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus, astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem, informē VUGD.

Turpinoties karstam un daudzviet arī sausam laikam, ugunsdzēsēji glābēji katru dienu dodas dzēst sausās zāles ugunsgrēkus. Vakar, pulksten 13.16, Jelgavas un Olaines ugunsdzēsēji glābēji Ozolnieku novada Cenu pagastā vairākās vietās dzēsa degošo sauso zāli  9000 kvadrātmetru platībā.

Pulksten 16.24 Jēkabpils, Līvānu un Pļaviņu ugunsdzēsēji glābēji devās uz Krustpils novada Krustpils pagastu, kur pļavā dega sausā zāle un zem tās esošā kūdrainā augsne.

Kūdras gruzdēšana notiek apmēram pusmetru dziļā slānī. Tā kā atrasties degošajā vietā ir bīstami, jo zem virskārtas ir izdeguši tukšumi, kuros var iekrist ugunsdzēsēji glābēji, VUGD pa perimetru veica dzēšanas un saliešanas darbus, lai novērstu izplatīšanos. Kopējā degšanas platība ir apmēram 5000 kvadrātmetri. Šobrīd dzēšanas darbi turpinās.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji turpināja likvidēt spēcīgā negaisa sekas. No rīta Engures novada Smārdes pagastā ugunsdzēsēji glābēji ceļu atbrīvoja no vairākiem nolūzušiem kokiem. Tukuma un Talsu ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tukuma novada Jaunsātu pagastu, kur uz trīsstāvu ķieģeļu ēkas bija uzgāzies  koks. Lai nokļūtu līdz ēkai, ugunsdzēsējiem glābējiem nācās sazāģēt vēl vairākus uz piebraucamā ceļa nokritušus kokus. Koks, kas bija uzgāzies uz ēkas, tika sazāģēts un apdraudējums novērsts. Glābšanas darbi norisinājās piecas stundas.

Pulksten 20.20 Elejas ugunsdzēsēji glābēji Parka ielā Elejā sazāģēja un no ceļa braucamās daļas novāca koku.

Foto: no arhīva

 

 

Pievieno komentāru

Asā hronika