Aicina informēt Īrijā strādājošos 6

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus informēt par brīvajām darba vietām tos Latvijas iedzīvotājus, kuri pašlaik strādā Īrijā.

Kā zināms, daļa Latvijas darbaspēka devusies peļņā uz Īriju, bet šeit daudzās nozarēs trūkst strādājošo. Lai situāciju daļēji mainītu, sniedzot informāciju par šejienes darba tirgu un brīvajām darba vietām, NVA EURES konsultanti februāra beigās un marta sākumā Dublinā piedalīsies Īrijas apmācību un nodarbinātības pārvaldes organizētajā karjeras, izglītības un apmācību pasākumā «Mobilitātes ciemats».Informēšana - līdz 22.februārim«Mobilitātes ciematā» mūsu EURES konsultanti bez maksas pārstāvēs Latvijas darba devēju intereses. Tādēļ arī Jelgavas un rajona uzņēmēji tiek aicināti informēt NVA par vakancēm, kas varētu būt saistošas Īrijā strādājošajiem mūsu valsts iedzīvotājiem. NVA EURES konsultantiem vēlams sniegt arī plašāku informāciju par savu uzņēmumu un citas ziņas, kas būtu noderīgas pasākuma apmeklētājiem.Informāciju līdz 22.februārim var iesniegt NVA Jelgavas filiāles referentei nodarbinātības jautājumos Anitai Dolacei (e-pasts: Anita.Dolace@nva.gov.lv ).Uzņēmēji arī paši kopā ar citiem darba devējiem var doties uz pasākumu Dublinā. Jārēķinās gan, ka ceļa izdevumi jāsedz pašiem. EURES konsultante Līga Baufale vērtē, ka šī mūsu darba devējiem ir lieliska iespēja izklāstīt savus piedāvājumus uz Īriju aizbraukušajiem.Piedalās darba devēji no visas ES «Mobilitātes ciemata» pasākumu apmeklē visi, kurus interesē karjeras, tālākizglītības un pārkvalifikācijas iespējas. Bez Īrijas darba devējiem, izglītības iestāžu, karjeras un apmācību aģentūru pārstāvjiem tajā piedalās arī citu Eiropas Savienības (ES) valstu darba devēji.Pērn šo pasākumu četru dienu laikā apmeklējuši ap 90 000 interesentu, tostarp arī latvieši. Vienā no tematiskajiem blokiem būs pieejama informācija par vakancēm, darba un apmācību iespējām, dzīves un darba apstākļiem pasākumā pārstāvētajās ES dalībvalstīs. L.Baufale piebilst, ka Latvija tajā piedalās pirmo reizi. Plašāka informācija par «Mobilitātes ciematu» pieejama interneta mājas lapā www.fasopportunities.ie .

Pievieno komentāru

Komentāri 6

janka

starp citu par cenu dardzibu irija tur cenas ir pat letakas neka pie mums. to es drosi varu apgalvot.
a latvija ja galva sttrada var ari labu sanjemt.

pirms 12 gadiem, 2008.02.15 14:59

:-/

Sulbeņi!!! šogad būvniecībā būs dezdarbs. darbinieki prasa lielāku algu, jo dārdzība aug nenormāli. rezultātā uzņēmumi zaudē konkurētspēju un bankrotē vai samazina darba apjomus. pagaidām vel daudzie cer uz vasaras sezonu, bet ir jau tagad skaidrs - būvniecības apjomi būs niecīgi. atmostieties, Latvijā šovasar iestāsies depresija!

pirms 12 gadiem, 2008.02.15 12:15

micro

:Greex
Kādu zāli pīpējiet?!? 300 Ls pilsētā! :) Labs joks ... protams ja dzīvojiet uz vecāku rēķina, tad Ls 300 kabatas nauda ir o.k.

pirms 12 gadiem, 2008.02.15 11:07

kakaa

da lab beidz te demagogiju dziit, kaada daardziiba? tur tu straadaajot dajebkuraa darbaa esi pienjemami atalgots. ja vien protams tevi sefs nepulkjee ausii.

pirms 12 gadiem, 2008.02.14 21:56

Greex

Nav jau tikai alga - tur arī dzīves dārdzība ir pavisam cita. Protams, ja grib katru vakaru iet uz restorānu un katru gadu pirkt jaunu auto, tad Latvijā ar Ls 300 tik tiešām nepietiks...

pirms 12 gadiem, 2008.02.14 21:39

kakaa

ljoti mulkiigs pasaakums - ja cilveekam maksaa ap 1k eur algu - vai vinsh atgrieziisies uz zemi, kura vinjam piedaavaas 300 ls algu?

pirms 12 gadiem, 2008.02.14 20:48

Citas ziņas