«AKG Thermotechnik Lettland» plāno investēt piecus miljonus eiro jaunas radiatoru ražotnes izveidē; būs vairāk nekā 150 jaunu darba vietu

Metālapstrādes uzņēmums «AKG Thermotechnik  Lettland» Jelgavā plāno investēt aptuveni piecus miljonus eiro (3,5 miljonus latu) jaunas radiatoru ražotnes izveidē, ceturtdien raksta laikraksts «Dienas Bizness» (DB).

Šobrīd jau sākti priekšdarbi, kas nepieciešami jaunās ražotnes izveidei. Proti, nākamā gada uzņēmuma investīciju plānā ir paredzēts izbūvēt lielākas elektriskās jaudas pieslēgumu. «Ir plānots, ka līdz uzņēmumam tiks pievilkts aptuveni 1,5 km garš elektriskās strāvas kabelis, kurš arī pievadītu strāvu jaunajai ražotnei, jo īpaši specifiskajai lodēšanas krāsnij,» DB stāstīja «AKG Thermotechnik Lettland» valdes loceklis un direktors  Gerhards Ritcmans. Viņš uzsvēra, ka jau šobrīd ir lūgts izstrādāt jaunās ražotnes topogrāfisko plānu.Jau rakstījām, ka 2005.gada novembrī atklājot pašreizējo 12 miljonu eiro vērto AKG ražotni Jelgavā, uzņēmuma līdzīpašnieks Hartvigs Pickers atzina, ka labvēlīgas uzņēmējdarbības vides, infrastruktūras pieejamības gadījumā varētu tikt būvēta vēl viena AKG ražotne. Arī uzņēmuma teritorija – 4,6 ha – ir pietiekami liela, lai līdzās esošajai rūpnīcai būtu vēl viena. «Jau būvējot esošo ražotni, tika domāts par perspektīvo attīstību,» tā uz jautājumu par otras ražotnes novietojumu atbildēja Ritcmans. Viņš uzsver, ka AKG turpinās meklēt vācu valodu zinošus kvalificētus darbiniekus gan inženiertehniskajā, gan arī ekonomikas specialitātēs.Šobrīd AKG kopumā ir 12 ražotnes visā pasaulē, bet, pieaugot pieprasījumam pēc dzesēšanas iekārtām – radiatoriem, to jaudas, pēc  Ritcmana sacītā, ir nepietiekošas. «Pēc aptuvenām aplēsēm, jaunas rūpnīcas izveidē būs nepieciešams investēt aptuveni piecus miljonus eiro, un tā varētu sākt darboties jau ap 2014. gadu,» ieceres atklāja  Ritcmans. Viņš arī atzina, ka tādējādi AKG ražošanas jaudas Latvijā dubultotos un būtiski palielinātos uzņēmumā nodarbināto skaits. «Jaunā ražotne būtībā būtu sava veida esošās ražotnes kopija, un tas nozīmē, ka tajā maksimums varētu strādāt 150 līdz 200 darbinieku,»  teica Ritcmans. Tādējādi kopumā AKG tieši nodarbinātu vismaz 300 līdz 400 strādājošo.Aģentūra BNS jau rakstīja, ka AKG pērn strādāja ar 9,28 miljonu latu apgrozījumu, kas ir 2,1 reizi vairāk nekā 2009.gadā, un 622 tūkstošu latu peļņu pretēji zaudējumiem iepriekšAKG ražo dažādus dzesētājus dažādiem transporta līdzekļiem un citām tehniskām ierīcēm. «AKG Thermotechnik  Lettland» dibināts 2003.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,787 miljoni latu, un tas pieder Vācijas kompānijai «Dirk Pietzcker KG».

Pievieno komentāru

Citas ziņas