Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alda Taurīša īpašumu izsolē iegūst «Swedbank» meitaskompānija 4

Zemgales apgabaltiesas zvērinātajai tiesu izpildītājai Andželai Vaitovskai ar otro piegājienu izdevies izsolīt uzņēmuma «Latvijas zoovetapgāde» šefam Aldim Taurītim piederošo nekustamo īpašumu Pulkveža O.Kalpaka ielā. 600 kvadrātmetru plašo māju un 1 600 kvadrātmetru zemes nekustamo īpašumu uzņēmums ieguva par aptuveni 90 000 latu. A.Taurītis gan sola cīnīties, lai savu īpašumu, kurā pats dzīvo, nepazaudētu.

Kā ziņots, izsoles sākumcena bija noteikta 86 250 latu apmērā. Tiesu izpildītāja A.Vaitovska atteicās atklāt, cik un kuri dalībnieki bijuši izsolē, aicinot vērsties pie īpašuma līdzšinējā saimnieka A.Taurīša. Viņš zināja teikt, ka īpašumu par aptuveni 90 tūkstošiem latu nopirkusi SIA «Ektornet Management Latvia» - «Swedbank Grupa» meitas kompānija. Uzņēmumā šo informāciju vēl nevarēja apstiprināt, jo «firmas datubāzē izsoles datums ir minēts, bet par rezultātiem vēl nav ievadīta informācija». «Tagad cīņa par īpašumu tikai sāksies,» saka A.Taurītis. Viņš izsoles rīkošanā saskata virkni nelikumību, tāpēc sola «celt prasību un rezultātus apstrīdēt». «Kur tad es – uz ielas iešu ārā?» viņš atklāja, ka plašais īpašums ir ne tikai «Latvijas zoovetapgādes» birojs, bet arī viņa dzīvesvieta. «Tur ir iesaistīta brokeru kompānija, kas šo īpašumu jau kādreiz gribēja okupēt,» mīklaini skaidroja A.Taurītis. Jau vēstīts, ka saskaņā ar izsoles noteikumos minēto, šim īpašumam noteikts aizliegums bez akciju sabiedrības «Swedbank» piekrišanas to atsavināt, dāvināt, sadalīt un apgrūtināt ar lietu tiesībām. Tā pamatojums ir 2005.gada 16.februārī noslēgtais hipotekārā kredīta līgums. Uz īpašumu nostiprināta hipotēka par aizdevuma summu nepilnu 140 000 latu vērtībā un nodrošināmā prasījuma summu 196 000 apjomā.A.Taurītis portālam zz.lv iepriekš asi kritizēja «Swedbank» rīcību: «Banka cūciski rīkojas, nīcina ārā.» Viņš skaidroja, ka ar banku nav izdevies izveidot dialogu par saistību izpildi. Īpašuma patiesā vērtība esot 450 000 latu, ko «viņi paši aizdeva, lai remontējam un atjaunojam».

Pievieno komentāru

Komentāri 4

bebris dakteris

.........................mežā būs jādzīvo, - zem egles Svētē, kur plankumotos briežus džeks bija sadomājis audzēt. Cohuma švāģeris atbrauks ciemos vingrošanas sporta kompleksus parakstīt un visas lietas notiksies. Lopi ēdīs jonizēto sāli un diferencētās lopbarības piedevas, un A.kungam citu neko neatliks kā atzīt, ka ir ***.ā ar visu dziesmu grāmatu....

Patiesībā tas ir bēdīgs stāsts, kur viena nepavisam gudra bāba var sagraut visu, kas bija gadiem lolots, krāts....tikai tāpēc, ka viena vieta niez vairāk kā veselais saprāts...

pirms 9 gadiem, 2011.04.27 12:57

Marta

Aldi, man būs prieks, ja tevi izmetīs uz ielas. Tad var būt tu atcerēsies vairākus savus darbiniekus, kurus un ielas izmeti tu!

pirms 9 gadiem, 2011.04.27 11:08

G O G I

450 000 latu?????

Varbūt 2007. gada februārī, lai gan pat tad apšaubāmi.

Neaizstāvu ne Taurīti ne Swedbanku.

Īpašumus tiesu izpildītāju vajadzībām vērtē Interbaltija alfa, jeb Mottes kompānija.
Par katru pasūtīto vērtējumu tiesu izpildītājs saņem 5 LVL.
Paskatoties, lzti.lv mājas lapā, kādas ir sākuma cenas, nudien pat zirgam ir skaidrs, ka tur būtu darbs tiesību sargājošām iestādēm.

Taču nebūt jau ne saulaina perspektīva spīd banku meitas kompānijām, kas iegādājās izsolēs tos īpašumus, jo bankas iegādājas īpašumus, tos neredzot, un lielākoties, tie uz atbrīvošanas brīdi ir kā pēc karadarbības, ar sprāgušiem radiatoriem, ar izlauztām sienām, sabojātu instatlāciju, sasistu santehniku

Ielūkojoties atsevišķos tiesu spriedumos par izsoles aktu apstiprināšanu ir redzams, ka bankas, piemēram, dzīvokli nopērk par 5400 LVL un tūlīt izliek pārdošanā par 5700 LVL.

Kāds ir šādu izsoļu un darījumu mērķis?

Swedbankai ir liela interese tieši par komercobjektiem.

Komerobjektu sakarā Swedbanka nekādās sarunās neielaižas, neļauj darīt jebko, pat ja šši darbība ir vērsta uz īpašuma stāvokļa uzlabošanu, to sadalot vai kā citādi sakārtojot.

Ektornetam ir vesela nodaļa, kas nodarbojas tieši ar komerctelpām.

Kā tā darbojas?

Aizejat paskatīties, cik aizpildīts ir Zemgales darījumu centrs Atmodas ielā, kas ir spilgtākais Ektorneta pārņemtais objekts Jelgavā. Tur sēž tikai administratīvā tiesa.

pirms 9 gadiem, 2011.04.27 09:51

SWED

NEZINU KURAM IR TAISNĪBA , BET SWED BANKA IR BANDĪTISKA TOČNA. Neesmu swed bankas klients , bet gan mans darijuma partneris , kad viņš pakārās banka vienpersoniski , nepārbaudot dokumentus paziņoja , ka visa prece ir viņu , dok. protams nerādija .. apsardzi uzlika gan un tagas jau 3 gadu rīkojas ar manu mantu . Pie kam vajag jau arī saprast ar kādiem advokātiem sadarbojas banka . Vispār lai tā banka noslīgst atņemto mantu pārpirkšanā , jo pirkt tiek tikkai ar vienu mērķi atkal uzvārīties .

pirms 9 gadiem, 2011.04.27 08:27

Citas ziņas