Apdrošinātāji: Par plūdu radītajiem zaudējumiem pāragri spriest

Par plūdu radītajiem zaudējumiem mājsaimniecībām pagaidām ir pāragri spriest, biznesa portālam Nozare.lv atzina aptaujātie apdrošinātāji.

«BTA Insurance Company» Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore Ilva Priedniece atzina, ka apdrošinātājs pirmos trīs atlīdzību pieteikumus par plūdu nodarīto kaitējumu īpašumiem Ogrē un Jelgavā saņēmis tikai pagājušās nedēļas otrajā pusē.

«Tā kā kritiskie plūdi sākušies tikai pagājušajā nedēļā, prognozējam, ka pieteikumu skaits pieaugs tuvākajās dienās. Tā kā pieteikumi saņemti nesen, zaudējumi vēl nav novērtēti. Pilnībā apzināt kaitējuma apmēru varēs tikai tad, kad plūdi būs beigušies,» uzsvēra Priedniece.

Arī «Ergo» komunikāciju vadītāja Inese Kronberga atzina, ka patlaban netiek saņemts daudz pieteikumu par atlīdzībām, jo cilvēki, kas dzīvo applūdušajās vietās, vēl nevar novērtēt zaudējumus.

Savukārt «If Apdrošināšana» Atlīdzību daļas vadītāja Iluta Šķipsna skaidroja, ka pēdējo gadu laikā «If Apdrošināšanā» nav reģistrēti īpašuma atlīdzību gadījumi, kas būtu tieši saistīti ar plūdiem. Iepriekšējos gados īpašuma apdrošināšanas klientiem nodarītie zaudējumi galvenokārt bija saistīti ar sniega nodarītajiem postījumiem īpašumiem - ielūzušiem vai norautiem jumtiem. Arī šogad pēdējā mēneša laikā saņemts par 14% lielāks atlīdzību skaits par īpašumiem nodarītiem zaudējumiem nekā gadu iepriekš.

«Savukārt ar plūdiem saistīto atlīdzību neesamība ir skaidrojama ar faktu, ka neapdrošinām īpašumus, kuri atrodas teritorijās, kuras vairāk vai mazāk regulāri mēdz applūst. Šādi reģioni ir, piemēram, Baltezers Pierīgā, kura krastā deviņdesmito gadu beigās tika būvētas lepnas savrupmājas. Taču šīs mājas ir uzbūvētas vietās, kuras pēc būtības atrodas zem ezera līmeņa un kur pavasara periodā nav pat jāgaida plūdi, lai tās applūstu,» teica Šķipsna.

Tajā pašā laikā «Balta» pagājušās nedēļas beigās parēķinājusi, ka šā gada plūdi un pali radījuši zaudējumus vairāk nekā 50 000 latu apmērā, kas lielākoties saistīti ar plūdiem Ogrē. Līdz pagājušās nedēļas beigām apdrošinātājs no šī reģiona saņēmis 24 atlīdzību pieteikumus, gatavojoties arī pieteikumu skaita pieaugumam no citām apdraudētajām teritorijām Latvijā.

«Balta» prognozēja, ka kopumā visā Latvijā plūdi var sasniegt pat 2010.gada apmērus, kad klientiem tika atlīdzināti zaudējumi 230 000 latu vērtībā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas