Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apkures tarifus grib palielināt akcīzes nodokļa dēļ; apspriedē interese maza 6

Valdības noteikto akcīzes nodokli dabasgāzei uzņēmums «Fortum Jelgava» min kā galveno iemeslu, kādēļ no nākamā gada prasa palielināt siltumenerģijas tarifu par vidēji sešiem procentiem. Apkures cenas kāpums plānots lielāks par tarifa samazinājumu, kādu krīzes laikā 2009.gada beigās apstiprināja vietējais regulators, tādējādi par siltumu nākamgad nāksies maksāt vairāk nekā pirms krīzes. Uz sanāksmi, kurā ikvienam jelgavniekam bija dota iespēja izteikt savas domas par tarifu, darba laikā ceturtdienas pirmajā pusē ieradās vien daži interesenti.

Kā skaidro SIA «Fortum Jelgava» valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa, akcīzes nodokļa likme dabasgāzei uzņēmumam gada laikā rada papildu gandrīz 500 tūkstošu latu izmaksas. «Tā ir pietiekami liela summa, kas lika koriģēt tarifu,» saka G.Cimdiņa. Nodokli ar 12 latu likmi par 1000 sadedzinātajiem kubikmetriem gāzes valdība piemēroja jau no pagājušā gada vidus. «Fortum Jelgava» nodoklis gan bija jāmaksā tikai par jūliju un augustu, jo valdība pērn nolēma nodokli atcelt uz gadu. «Tos izdevumus mēs absorbējām ar savām izmaksām uz peļņas rēķina,» skaidro «Fortum Jelgava» vadītāja. Šogad nodoklī samaksāto summu uzņēmums iekļāvis jaunajā tarifā un domā atpelnīt nākamajos divos gados, kad arī būs jāmaksā nodoklis. Tāpēc 1.septembrī «Fortum Jelgava» Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedzis tarifu projektu, kurā paredzēts kāpums vidēji sešu procentu apjomā. Patlaban pie dabasgāzes cenas 180 latu par 1000 kubikmetriem apkures tarifs ir 41,97 lati. No nākamā gada, ja gāze maksātu tikpat, tarifs būtu jau 44,51 lats. Lielāko daļu – 2,42 latus – no cenas kāpuma veido akcīzes nodoklis. Lauvas tiesu no tarifa (nepilnus 30 latus jeb 66 procentus) veido kurināmā izmaksas. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Enerģētikas departamenta Siltumenerģijas nodaļas vadītājs Kaspars Koncevičs sanāksmē informēja, ka tarifu izvērtēšana ir komplicēts process un tas, ka «Fortum Jelgava» vēlas sešu procentu sadārdzinājumu, vēl nenozīmējot, ka tādu komisija arī apstiprinās. Jelgavnieks Puķu ielas 3.nama vecākais Valdis Grīnbergs jautāja, kāpēc atsevišķi jāmaksā par konta apkalpošanu un siltummezglu uzturēšanu. Viņaprāt, ja šīs izmaksas ieliktu tarifā, tad Jelgava, kas patlaban lepojas ar vidēji dārgu apkuri, nokļūtu saraksta augšgalā. G.Cimdiņa viņam atbildēja, ka tarifā ir tikai tās izmaksas, par kurām atbildīga «Fortum Jelgava». Siltummezgli nepieder uzņēmumam, tāpēc tas par to uzturēšanu rēķinā iekļāvis papildu aili. Savukārt 30 santīmi par konta apkalpošanu nesedzot pat rēķina piegādes izdevumus.Cits jelgavnieks pauda viedokli, ka «Fortum Jelgava» tarifu grib palielināt tikai tāpēc, ka daudzi palikuši parādā par siltumu un cenas kāpināšana ļautu uzņēmumam uz kārtīgo maksātāju rēķina tikt pie papildu peļņas. G.Cimdiņa atbildēja, ka parādi netiek iekļauti tarifa palielinājumā – nepiedzītie parādi esot paša uzņēmuma atbildība, un šī summa ir pie peļņas sadaļas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Tā viš i!

Īsts pilsētnieks nesūdzas, bet tik maksā! Laucinieks uzreiz domā: cik daudz malkas var nopirkt par to naudu, kuru katru mēnesi maksā Fortumai! Ja mēnesī maksā apm. 100 latus, tad apkures sezonā apm. 600 latus. Par to var nopirkt daudz malkas. Tātad , kāds paliek biezāks ,bet kāds plānāks. Ir aitas, ir cirpēji!

pirms 8 gadiem, 2011.11.04 15:31

jebis

tie/ bijusie/ komunakas to sudu maisa ka grib jo seit nav ne GRIEKIJA ne UKRAINA kur tauta nak uz ielam protestet

pirms 8 gadiem, 2011.11.03 20:47

xxx

Kada jauka zina! Kurs nakamais cels tarifus??? Un ta katru dienu uz prieksu. Sie skaidrojumi NEVIENAM nav vajadzigi, jo sen vairs nav mulku, kas nesaprot, ka un kas notiek.

pirms 8 gadiem, 2011.11.03 18:29

jelgavnieks

G.Cimdiņas kundze, jūs sakiet ka siltummezgli Jelgavā nepieder Fortum Jslgava.Man katru mēnesi pienāk no Fortum Jelgava rēķini 114.45Ls par siltummezgla apkalpošanu,kas tad saņem šo naudu? Tarifs ir 46.45Ls ar PVN. Saskaitot kopā, cik tad jāmaksā par vienu megavatstundu? Mani aprēķini atšķirās no jūsu teiktā. Kā pacelt tarifus iemeslu var atrast vienmēr.

pirms 8 gadiem, 2011.11.03 17:13

Singa

Savukārt 30 santīmi par konta apkalpošanu nesedzot pat rēķina piegādes izdevumus.
Ne***iet, rēķinus piegādā NĪPs, pasta izdevumi nav jāmaksā. Un es saņemu elektroniski rēķinus - kā maksāju par paskastītē iemestiem, tā maksāju uz e-pastu atsūtītiem rēķiniem.
Un gan siltummezgla uzturēšanas izmaksas, gan šie 30 saņi būtu bāžami formulā zem konstantajām izmaksām. Par siltummezgla uzturēšanu pa telefonu bubināja, ka tas par dvieļu žāvētāju, kad teicu, ka man tāda nav, tad izdomāja, ka par karstā ūdens cirkulāciju...paši izdomājat par ko tas ir, pirms piestādiet rēķinu.
Un apspriešanu vajag darba cilvēkiem piemērotā laikā, tad nebūs jāraksta, ka maza interese.

pirms 8 gadiem, 2011.11.03 15:08

222

Tikko, bija raksts, ka samzinās uzceļot jaunu koģenerācijas staciju, tad jau pēc 5 min, ka palielinās, tadad rezumē, cena paliks tāda, kāda ir, tagad palielinās, pirms vēlēšānām samazinās

pirms 8 gadiem, 2011.11.03 15:05

Citas ziņas