Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apstrādes rūpniecības apgrozījums maijā samazinājās par 3%

Šī gada maijā, salīdzinot ar aprīli, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās samazinājās par 3%, tai skaitā vietējā tirgū – par 3,6% un eksportā – par 2,2% (no tā eirozonā samazinājums par 7,3%, bet ārpus eirozonas – pieaugums par 2,2%), liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. 

Apgrozījums, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, samazinājās ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē – par 21,2%, un to ietekmēja apgrozījuma kritums eksportā par 37,5%, neskatoties uz apgrozījuma pieaugumu vietējā tirgū par 14,7%. Apgrozījums par 12,2% samazinājies arī gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanas nozarē (vietējā tirgū – par 14,9% un eksportā – par 4,6%), iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanas nozarē – par 10,4% (vietējā tirgū – par 24,2%, eksportā – par 0,1%). 

Kritums bija arī divās pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: pārtikas produktu ražošanā – par 1,3% (vietējā tirgū – par 0,7%, eksportā – par 3,1%) un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas, – par 5,5%. To ietekmēja apgrozījuma samazinājums vietējā tirgū – par 9,5%, (eksportā bija pieaugums – par 1,7%). 

Apgrozījuma pieaugums maijā, salīdzinot ar aprīli, bija mēbeļu ražošanas nozarē – par 10,8% (vietējā tirgū – par 18,7%, eksportā – par 0,2%), koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 2,4% (pieaugums eksportā – par 6,2%, bet vietējā tirgū bija samazinājums – par 0,5%), datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 1,5% (pieaugums eksportā – par 4,2%, bet vietējā tirgū bija samazinājums – par 5%).

Salīdzinot ar 2013. gada maiju, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apstrādes rūpniecības apgrozījums pieauga par 0,1%, tai skaitā eksportā – par 0,6% (no tā kāpums ārpus eirozonas – par 3,8%, bet eirozonā – bija kritums par 4,5%), savukārt vietējā tirgū bija samazinājums par 0,2%.

Pievieno komentāru

Citas ziņas