Aptauja: Eiro ieviešanas atbalsts pusgada laikā pieaug par desmit procentiem 4

Latvijā pēdējā pusgada laikā, no pagājušā gada oktobra līdz šā gada aprīlim, par desmit procentiem ir pieaudzis to iedzīvotāju īpatsvars, kam ir pozitīva attieksme pret pāreju no lata uz eiro. To atklāj pētījumu aģentūras «TNS» aprīlī veiktā Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem aptauja.

Par pāreju uz eiro Latvijā pozitīvi noskaņoti kopumā bija 36 procenti iedzīvotāju, to skaitā 29 procentiem bija «drīzāk pozitīva» un septiņiem procentiem «ļoti pozitīva» attieksme. Pozitīvā attieksme pret pāreju uz eiro biežāk raksturīga latviešu tautības cilvēkiem, vīriešiem, iedzīvotājiem ar augstāko izglītību, ar augstiem ienākumiem (vairāk nekā 300 latiem uz cilvēku ģimenē), uzņēmumu vadītājiem, vadošajiem darbiniekiem un vadošajiem speciālistiem.

Tai pašā laikā negatīva attieksme pret eiro ieviešanu bija 62 procentiem iedzīvotāju, kas ir par deviņiem procentiem mazāk nekā pagājušā gada oktobrī, informē «TNS» mārketinga vadītāja Laura Vendele. Negatīvi noskaņoti pret pāreju uz eiro biežāk ir cittautieši, cilvēki 65-74 gadu vecumā, iedzīvotāji ar pamata izglītību, ar zemiem ienākumiem (līdz 120 latiem uz cilvēku ģimenē), mājsaimnieces un mājsaimnieki, kā arī pensionāri.

«TNS» finanšu nozares pētījumu eksperte Ilva Pudule komentē: «Iedzīvotāju galvenais informācijas ieguves avots par eiro ieviešanu ir masu mediji. Tāpēc tendenci pieaugt eiro atbalstītāju īpatsvaram Latvijā var skaidrot ar to, ka medijos arvien vairāk ir pieejama informācija par dažādiem eiro ieviešanas aspektiem, daļa no iedzīvotājiem tajos ir atraduši sev nepieciešamos argumentus par labu eiro ieviešanai. Vēl nozīmīgu lomu spēlē radu, draugu un paziņu viedoklis, kuros ieklausoties, daļa svārstīgo iedzīvotāju acīmredzot ir nosvērušies par labu eiro ieviešanai. Tomēr atbildīgajām institūcijām daudz darba jāpaveic kā paša eiro ieviešanas procesa sekmīgā organizēšanā, tā komunikācijā, lai eiro atbalstītāju īpatsvars pārsniegtu vismaz pusi Latvijas iedzīvotāju.»

Iedzīvotāju aptauju pētījumu aģentūra veica no 3. līdz 23.aprīlim, visā Latvijas teritorijā aptaujājot 1016 iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kurp iesim

Vienalga vairākums ir pret eiro. Arī no tiem 29% "Drīzāk par"daļa ir tādu kas ir par, bet ne tūlīt, tas nozīmē, ir pret valdības plānu ieviest eiro ar nākamo gadu.

pirms 8 gadiem, 2013.05.13 10:11

Zvaigznīte cukurota

1. kārt 62% ir pret viennozīmīgi. vai tas nav svarīgi?
2.kārt. Ja man pajautātu pirms pusgada un vakar- es abos gadījumos atbildētu PRET. A vot ja pirms pusgada prasīja man (pret) un mania kaimiņienei (par), a šodien prasa ne man, bet kaimiņienei (oar) un viņas vīram (par) - tad statistika redzami uzlabojas.

Pati strādāju atauju firmā kādreiz un zinu cik tas viss ir relatīvs. Ko klients pasūta, to mēģinām dabūt.

pirms 8 gadiem, 2013.05.13 18:32

AK VAI

Nevajaga aptaujāt tikai 1016,bet aptaujāt 1160000,tikai tad redzēsiet patieso rezultātu.Nožēlojamie Latvijas meļi...

pirms 8 gadiem, 2013.07.14 19:45

Citas ziņas