Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar strādnieku akceptu pārcelta «Nordic Metalplast» atlikušā algas parāda nomaksa

Ceļa apzīmējumu ražotāja SIA «Nordic Metalplast» atlikušā jūlija algas parāda nomaksa iepriekš streikojušajiem strādniekiem pārcelta no 5.septembra uz 10.septembri.

Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības LAKRS priekšsēdētāja vietnieks jurists Edvīns Krieviņš aģentūru LETA informēja, ka šī pārcelšana bija iepriekš saskaņota ar strādniekiem un tā bija daļa no viņu kompromisa pārrunās ar ražotnes vadītāju Eskviljo Martinandželi.Streika pēdējā dienā, 30.augustā, algas par jūliju strādniekiem tika pārskaitītas 50% apmērā. Sākotnēji atlikušo 50% termiņš bija 5.septembris, taču strādnieki nolēma piekāpties, ļaujot vadībai to atlikt līdz 10.septembrim, saprotot, ka streika laikā ražošana bija apstājusies un tas nenesa ienākumus uzņēmumam. Atlikumu izmaksāt 10.septembrī vadītājs apņēmās rakstveidā. Iepriekšējie algu parādi tika nomaksāti līdz streika beigām.Otrs kompromiss, kuru strādnieki akceptēja, bija piekāpšanās par konkrētiem soda procentiem par iekavētajām algām. Ja sākotnējo izmaksu kavējuma soda naudu procentu strādnieku kolektīvs prasīja lielāku, tad abas puses vienojās par 10% gadā par katru nokavēto dienu. «Arī tas ir vairāk nekā likumā paredzētie seši procenti,» piebilda Krieviņš.LETA jau ziņoja, ka 30.augusta vakarā SIA «Nordic Metalplast» vadītājs Martinandželi parakstīja vienošanos ar arodbiedrību un streikojošā strādnieku kolektīva pārstāvjiem, līdz ar to darbinieki pārtrauca beztermiņa streiku.LAKRS pārstāve Inga Cinīte aģentūrai LETA iepriekš pauda gandarījumu, ka uzņēmuma vadība ir rakstveidā akceptējusi visas principiālās arodbiedrības un strādnieku kolektīva prasības, kas saistītas ar algu parādu samaksu, turpmākām saistībām, kā arī apņēmās samaksāt arodbiedrības biedru naudas, kuras no strādniekiem tika ieturētas, bet kopš šā gada februāra arodbiedrība tās nebija saņēmusi.

Pievieno komentāru

Citas ziņas