Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Arco Real Estate»: ārpus Rīgas dzīvokļu cenas pērn visvairāk samazinās Jelgavā 8

Ārpus Rīgas dzīvokļu cenas pērn visvairāk samazinājās Jelgavā – par 12,9%, liecina nekustamo īpašumu kompānijas «Arco Real Estate» ikmēneša tirgus apskats.

Tajā teikts, ka vidējā dzīvokļu cena Jelgavā decembrī bija 291 eiro (204,5 lati) par kvadrātmetru (EUR /m²), kas ir vidēji par 1% mazāk nekā novembrī.«Jelgavā aktivitāte dzīvokļu tirgū ir joprojām zema. 2011.gadā Jelgavā dzīvokļu cenām bijusi tendence samazināties un kopš 2011.gada sākuma cenas samazinājušās vidēji par 12,9%, kas vērtējams kā būtisks cenu kritums,» klāstīja eksperti, piebilstot, ka pieprasījums un interese saglabājas pēc dzīvokļiem Jelgavas centrālajā daļā ar kvalitatīvu telpu apdari.Jūrmalā, Kauguros, pērnā gada decembrī dzīvokļu cenas samazinājās vidēji par 0,4% un dzīvokļa vidējā cena bija 421 EUR/m². Kopumā 2011.gadā dzīvokļu cenas Kauguros samazinājās par 6,2%. «Arco Real Estate» norādīja, ka cenu samazinājums ir lielāks nekā vidēji Rīgas mikrorajonos un cenas saruka, samazinoties pieprasījumam pēc mājokļiem ar šādu atrašanās vietu, novietojumu.Visdārgākie Kauguros saglabājās 103.sērijas dzīvokļi, savukārt lētākie dzīvokļi bija Hruščova laika mājās un mazģimeņu mājas, vēstīts apskatā.Savukārt Salaspilī dzīvokļu cenas pērn decembrī nemainījās un vidējā cena bija 481 EUR/m². Kompānijas dati liecina, ka 2010.gadā Salaspilī dzīvokļu cenas kopumā pieauga par 22%, bet 2011.gadā dzīvokļu cenas samazinājās – kopš gada sākuma cenu kritums decembrī bija 6%. «Cenas ir samazinājušās līdzīgi kā Jūrmalā, Kauguros. Cenu lejupslīde vairāk bija novērojama gada sākumā, un gada pēdējā ceturksnī tā apstājusies,» paskaidroja eksperti.Vismazāk ārpus Rīgas 2011.gadā dzīvokļu cenas saruka Ogrē – gada laikā cenas samazinājās par 2,1%. Decembrī sērijveida dzīvokļu vidējās cenas Ogrē nemainījās un vidējā cena bija 420 EUR/m². «Salīdzinot ar citām pilsētām Rīgas apkārtnē, dzīvokļu cenas Ogrē saglabājušās stabilas, un cenu kritums nav liels. Tajā pašā laikā aktivitāte dzīvokļu tirgū Ogrē vērtējama kā zema,» klāstīja «Arco Real Estate».Latvijas «Arco Real Estate» ir viens no Igaunijas «Arco Vara Holding» meitasuzņēmumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Mazpisānu Ontūns Zaudētā idille

Tu labu zāli pīpē, jo tikai tad var tā uzrakstīt.
Sauc konkrētus vārdus.
Kurš ir krāpnieks?

Ko nozīmē šī spārnotā frāze: ""uzmet" atdodot tiem, kas ir ar mieru šiet pieminētajām mahinācijām ar "zemāko cenu zemesgrāmatā, pārējais uz rokas""

pirms 8 gadiem, 2012.01.04 20:48

Zaudētā idille

No Jelgavā praktizējošiem mākleriem vispār gribas pa gabalu turēties. Melo acīs skatīdamies. Sola, maldina, vienlaicīgi vienu un to pašu īpašumu "pārdod" vairākiem, bet pēdējā brīdī, kad kredīts jau noformēts, "uzmet" atdodot tiem, kas ir ar mieru šiet pieminētajām mahinācijām ar "zemāko cenu zemesgrāmatā, pārējais uz rokas".

pirms 8 gadiem, 2012.01.04 17:32

Onslovs

Tikai izmisuma vai panikas mākts āpsis tagad gribētu notirgot dzīvokli, ja var vairāk uzvārīties izīrējot! :DDD
Tad jau labāk "iesaldēt" vai izīrēt par komunālo pašizmaksu, bet - lai tagad tirgotu - tur nu jābūt vai nu trakam vai izmisumā.
Par pārdošanu runāsim pēc gadiņiem trim četriem... ;))) Ekonomika ir cikliska parādība... :)

pirms 8 gadiem, 2012.01.04 17:30

Gribu uzzināt

Ontūns rakstīja: "Jelgavā jau sen dod par velti". Kas un kur? Es arī gribu, lai man iedod par velti!

pirms 8 gadiem, 2012.01.04 16:53

Mazpisānu Ontūns

Es nesaprotu, kā kompānija, kurai Jelgavā nav neviena tirgotāja var katru mēnesi zvanīt vienu un to pašu. Ja pieņem Arco sacīto par realitāti tad Jelgavā jau sen dod par velti.

Vidējā dzīvokļu cena jau kopš 2010 gada sākuma ir ap 200 LVL par kvadrātmetru.

Kāds ir Jūs secinājumu avots????

Ne, nu protams, ja vienā mēnesī pārdevumi ir bijuši Centrā otru - Satiksmes ielas rajonā, tad tā saucamais cenu kritums var sasniegt pat 50%.

Ilggadējā Jelgava nodaļas vadītāja Novicka aizmuka no šīs bedres, Skrupskis bankrotēja.

Tādi eksperti, ka *** gribās.

pirms 8 gadiem, 2012.01.04 15:52

Ka var procentuāli pāradīt cenas kritumu procentos. Lai nemaksātu nodokļus, makleri uzspiež pirkt zemesgrāmatā pa zemāko cenu, neka tu iedot tam uz rokām. Šakali.

pirms 8 gadiem, 2012.01.04 15:05

...

p.s. ir tacu atskiriba pardots 1 dzivoklis vai 3000(200Ls/m2)

pirms 8 gadiem, 2012.01.04 14:41

...

vismaz 1 reizi uzrakstitu,cik tad 1 gada laika ir pardoti dzivokli piemeram Jelgava,Riga.Tie miglainie % .....

pirms 8 gadiem, 2012.01.04 14:39

Citas ziņas