Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī «Fortum» vērtēs «Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma» valsts daļu pārdošanas nosacījumus 1

Pirms lemt par valstij piederošo AS «Jelgavas siltumtīklu uzņēmums» kapitāldaļu iegādi, «Fortum» vēlas detalizēti iepazīties ar pārdošanas noteikumiem, biznesa portālu Nozare.lv informēja kompānijas komunikācijas vadītāja Baltijas reģionā Guntra Matisa.

Viņa informēja, ka «Fortum» ir viens no 19 mazajiem akcionāriem. Tādējādi «Fortum», tāpat kā citiem akcionāriem, būs pirmpirkuma tiesības uz kapitāldaļām.Saskaņā ar Privatizācijas aģentūras (PA) informāciju 2009.gada nogalē 71,61% «Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma» akciju piederēja Jelgavas Domei, 23,85% - Latvijas valstij. Vēl 2,11% piederēja AS «Jelgavas cukurfabrika», 2,14% - 16 juridiskām personām, bet 0,29% - divām fiziskām personām. PA ieteica jaunāko informāciju precizēt pašā uzņēmumā, bet tur Nozare.lv precīzus datus nevarēja sniegt, vien norādot, ka PA dati varētu atbilst patiesībai.Jau ziņots, ka arī Jelgavas Dome plāno izvērtēt iespēju iegādāties valstij piederošās kapitāldaļas. Sākotnēji komitejās un vēlāk Domes sēdē lēmums būs jāpieņem deputātiem.PA valde «Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma» valsts kapitāla daļu pārdošanas noteikumus apstiprināja pagājušajā nedēļā. Atbilstoši Komerclikumam uzņēmuma kapitāldaļas sākotnēji tiks piedāvātas esošajiem akcionāriem. Ja akcionāri neizmantos pirmpirkuma tiesības, akciju pakete tiks pārdota izsolē.Valstij piederošo akciju paketi veido 4 142 500 akcijas jeb 23,85% no pamatkapitāla. Saskaņā ar pārdošanas noteikumiem akciju paketes pārdošanas cena ir noteikta 289 975 lati jeb septiņi santīmi par akciju. Maksāšanas līdzekļi ir 100% lati.Saskaņā ar uzņēmuma gada pārskatu apgrozījums 2011.gadā bija 40 747 lati, ko veido SIA «Fortum Jelgava» iznomāto aktīvu nomas maksas ieņēmumi. Saskaņā ar 2004.gada 14.oktobrī noslēgto nomas līgumu starp «Jelgavas siltumtīklu uzņēmumu» un «Fortum Jelgava» visi sabiedrības aktīvi ir nodoti nomā «Fortum Jelgava». Līguma darbības beigu termiņš ir 2034.gada 1.decembris.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Žukovkas betmens

Arī es vērtēšu «Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma» valsts daļu pārdošanas nosacījumus. Visdrīzāk jau neiegādāšos tās daļas, bet - vērtēšu. Kāpēc par to neviens neziņo? :DD

pirms 7 gadiem, 2012.08.07 14:52

Citas ziņas