Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Asociācija: apkures sezonas laikā parādu summa par siltumenerģiju, visticamāk, palielināsies 5

Latvijā jaunās apkures sezonas laikā kopējā parādu summa par siltumenerģiju, visticamāk, turpinās palielināties, intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» (DB) atzinis Latvijas Namīpašnieku asociācijas prezidents Dmitrijs Trofimovs.

Pēc viņa teiktā, daļai īpašumu līdz ar lielajiem parādiem apkure, sākoties jaunajai sezonai, tā arī varētu palikt nepieslēgta. «Šāda iespēja nenoliedzami ir. Tomēr es gribētu uzsvērt, ka, rēķinot procentuāli, vairāk šī problēma skars nevis namīpašniekus, bet gan tās ēkas, kas pieder dzīvokļu īpašniekiem un pašvaldībām. Vienkārši namīpašnieki ir pieradināti, ka viņiem visu laiku ir jāatrod nauda, lai varētu samaksāt par siltumu. Tomēr nenoliedzami apkure varētu tikt nepieslēgta arī daļai namīpašnieku,»  atzina Trofimovs.Viņš uzsvēra, ka par siltumenerģiju vienkārši ir jāsamaksā. «Protams, es saprotu, ka ne visi to spēj. Tomēr jāatzīst, ka nereti cilvēki neizdara visu iespējamo, lai segtu savus parādus. Piemēram, tiem, kuriem tiešām nav pietiekami ienākumi, pašvaldības izsniedz dažādus sociālos pabalstus komunālo pakalpojumu apmaksai. Tomēr ne visi papūlas aiziet tos paprasīt. Jāsaprot, ka namīpašnieki šo cilvēku vietā nekur neies – viņiem šādi sociālie pabalsti nepienākas. Tāpat jāteic, ka mums joprojām gribas dzīvot lielos skaistos dzīvokļos, kurus uzturēt nemaz nevaram atļauties. Tiem, kuri to nespēj, tomēr būtu jāpārceļas uz mazākām dzīvojamajām platībām,»  norādīja Trofimovs.Viņš prognozēja, ka jaunās apkures sezonas laikā kopējā parādu summa par siltumenerģiju, visticamāk, palielināsies vēl vairāk. «Tas vistiešākajā mērā atkarīgs no ekonomiskās situācijas valstī tuvākajā nākotnē,»  piebilda Latvijas Namīpašnieku asociācijas prezidents.Jau vēstīts, ka noslēdzoties apkures sezonai iedzīvotāju   parādi   par siltumenerģiju  pārsnieguši   40 miljonus latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

redzko...

Vai tad vēl tie lielie kungi nesaprot un liek tādus stulbus rakstus , ,lai vai cik lielus tarifus tie uzliks par apkuri ,es pabarošu,pirmām kārtām,ģimeni , savus bērnus un pēc tam ........cik paliks un acīm redzot nekas ,samaksāšu "čiku" ,tas ir nulle par apkuri .
Tāda ir dzīves realitāte.
Mēs vēl pagaidām neesam zālēdāji banānu republikā.

pirms 9 gadiem, 2011.08.09 12:46

UK

Vajadzētu gan vispirms sākt ar to ,parēķināt ,paanalizēt kādas iedzīvotājiem ,kuri nemaksā ir algas un pensijas un kā viņiem iztikt un pabarot ģimeni ,pēc tam kad nomaksā tos uzpūstos tarifus.
Nevajadzētu gan tiem lielajiem kungiem domāt ar otru galu ,tikai par saviem labumiem,kādu varētu noraut peļņu no nabagiem.

pirms 9 gadiem, 2011.08.09 12:36

zz RE

tev Latvijā ir gāzes vai naftas atradnes ka tu vari noteikt cenu

pirms 9 gadiem, 2011.08.09 11:49

Rita

Es labāk aizbraukšu uz Antaliju skaisti padzīvot,lai maksā idioti

pirms 9 gadiem, 2011.08.09 10:52

Re

Ar mūsu algām un siltuma tarifiem pat 1-isatbas dzīvokli grūti apmaksāt. Lai beidz vienreiz tos tarifus paaugstināt. Cik tad mums ir to, kas dzīvo lielos, skaistos dzīvokļos!!!

pirms 9 gadiem, 2011.08.09 08:22

Citas ziņas