Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Asociācija: gaļas produkcijai cenas celsies 1

Gaļas nozare ir pārmaiņu priekšā un, visticamāk, pieaugs cenas gan izejvielai, gan gatavajai produkcijai, trešdien publicētā intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» (DB) prognozējis Latvijas gaļas ražotāju un pārstrādātāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Guntis Piteronoks.

«Nozarē notiek tas pats, kas visā pasaulē. Uzskatu, ka esam pārmaiņu priekšā, jo Eiropas gaļas tirgū ir pietiekami liels haoss. Tas saistīts ar jaunajām valstīm – Ķīnas tirgu, Āzijas valstu tirgiem. Kādreiz Eiropā bija tūkstošiem tonnu gaļas atlikumu, bet šobrīd to vairs nav. Salīdzinājumam – vairumtirgotājiem piedāvājumā kādreiz trūka 4–5 % no sortimenta pa pozīcijām, bet šobrīd iztrūkums ir ap 90%,»  klāstīja Piteronoks.Viņš prognozēja, ka gaļas cenas celsies un palielināsies cena gatavajai produkcijai. «Vecajām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm nacionālās subsīdijas cūkkopjiem ir lielākas, nekā mūsu ražotājiem, un tie nespēj konkurēt. Ja ņem vērā graudu cenu un izejvielas attiecību pret gaļas cenu, tad mūsu cūkkopji nespēj iekļauties pašizmaksā. Līdz ar to Eiropas zemnieki spēj labāk konkurēt un pārdot lētāku cūkgaļu savos tirgos nekā pie mums. Jo tieši maksājumi nosaka produkcijas pašizmaksu. Šobrīd, atvedot gaļu no Eiropas, ieskaitot transportu, tā maksā 1,25 latus, bet mums dārgākā cena, ko varam gūt, eksportējot uz Krieviju, ir 1,25 eiro,»  stāstīja asociācijas vadītājs.Latvijas Gaļas ražotāju un gaļas pārstrādātāju asociācijas mērķis ir koordinēt gaļas ražotāju un gaļas pārstrādātāju darbību, lai nodrošinātu Latvijas tirgu ar kvalitatīviem, Eiropas standartiem atbilstošiem mūsu valstī ražotiem gaļas izstrādājumiem un atrastu šiem izstrādājumiem noietu pasaules tirgū.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

māt

kaut kā neredzēju vekalos gaļu, kuras cena = pašizmaksas+peļņa būtu tuvu- 1,25 atzīmēi. vislētāka UZ ATLAIDĒM maksā krietni virs 2 latiem - gaļas biznness izskatās ir ļoti ienesīgs, ja peļ''na ir 100% pret pašizmaksām!

ķīnā cūkgaļu tik aktīvi neēd kā bāleliņi, un Āzijas tirgus ir vinmēr atvērts- lielopam, putnu gaļai, jēriem.

Vai LV plāno, kas sasniegs deficīt 90%, tad visi skries pirkt LV gaļu, t.i. āziāti utt? ;)))))))

Ja eiropas subsīduju nav, tag gudrie cilvēki paredz nacionālās subsīdijas zemniekiem :) a stulbi saa- a nav subsīdiju!

Ja lopis barot ar Zviedru kartupeļiem pa 4 santīmiem g ar atvešanu, tad gaļas cena ir krietni zemāka, nekā barojot ar lopu graudiem pa 12 santīmiem kg.

vietējie gaļas ražotāji palikuši pārāk bezkaunīgi- pēdējā laikā ir strauji kritusies gaļas izstrādājumu kvalitāte, bet cenas paliek augstas, un tiek pārdotd ne jau uz atlaidēm, lai attaisnotu pēkšņu kvalitātes kritumu.

un kaut kā lieas, ka nevar būt tā, ka leišiem subsīdijas ir, a latviešiem nav. bet leišiem gaļa ir lētāka nekā lv...

nemāj racionāli plānot ne mūsu zemnieks ne lopkopis

pirms 8 gadiem, 2011.11.02 10:11

Citas ziņas