Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Astarte nafta» pirks «Viada» degvielas uzpildes staciju Valgundes pagastā

Konkurences padome (KP) nolēmusi atļaut SIA «Astarte nafta» iegādāties četras SIA «Viada» degvielas uzpildes stacijas, kas atrodas Rojā, Aknīstē, Tukumā un pie autoceļa A9 Valgundes pagastā, biznesa portālu Nozare.lv informēja KP pārstāve Inita Kabanova.

«Astarte nafta» līdz šim nav darbojusies nevienā no minētajām vietām, tādējādi darījuma rezultātā viens tirgus dalībnieks nomainīs otru, bet tirgus struktūra nemainīsies un attiecīgi netiks radīts kaitējums konkurencei. «Astarte nafta» nodarbojas ar degvielas mazumtirdzniecību un vairumtirdzniecību, un pirms KP vērtētā darījuma tās īpašumā bija 15 degvielas uzpildes stacijas.«Viada» darbības veids ir degvielas mazumtirdzniecība. Pirms darījuma «Viada» un tās saistītie uzņēmumi degvielas mazumtirdzniecību veica kopumā 19 degvielas uzpildes stacijās.Darījums, kura gaitā viens tirgus dalībnieks iegūst daļu cita tirgus dalībnieka aktīvu (šajā gadījumā - degvielas uzpildes stacijas), Konkurences likuma izpratnē tiek vērtēts kā apvienošanās, tādējādi, izpildoties likumā noteiktajiem kritērijiem, tam nepieciešama KP atļauja.Apvienošanā KP jāvērtē, ja uzņēmumu kopējais apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā ir bijis ne mazāks par 25 miljoniem latu vai arī to kopējā tirgus daļa konkrētajā tirgū pārsniedz 40%.Tā kā degvielas uzpildes stacija Aknīstē pilsētā un tās tuvākajā apkārtnē ir vienīgā, attiecīgi konkrētajā tirgū pārsniedzot 40% tirgus daļu, «Astarte nafta» un «Viada» darījums bija jāvērtē KP.

Pievieno komentāru

Citas ziņas