ASV jēlnaftas cena atkal sasniedz rekordu

Londona, 19.sept., LETA--AFP. ASV vieglās jēlnaftas cena oktobra piegādēm trešdien Āzijas tirgū kārtējo reizi sasniedza rekordaugstu līmeni - 82,32 dolārus (41,74 latus) par barelu, kas galvenokārt skaidrojams ar ziemas apkures sezonas tuvošanos un bažām par naftas piegāžu nepietiekamību.

Kā jau ziņots, ASV vieglās jēlnaftas cena otrdien pirmo reizi pārsniedza 81 dolāra par barelu līmeni, pieaugot līdz 81,18 dolāriem (41,08 latiem).Ņujorkas biržā tirdzniecības sesijas beigās otrdien ASV jēlnaftas cena sasniedza 81,51 dolārus (41,33 latiem) par barelu.

Savukārt Londonas biržā "Brent" jēlnaftas cena novembra piegādēm Āzijas tirgū trešdien sasniedza 78,38 dolāriem (39,74 latam) par barelu.

Naftas cenu pieaugumu veicināja viesuļvētru sezona Atlantijas okeānā, kas var izraisīt naftas ieguves pārrāvumus Meksikas līcī un ASV dienvidu štatos, kā arī ASV jēlnaftas krājumu samazināšanās, kas sekoja ziņām par naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC plānoto naftas ieguves apjoma palielinājumu, kas izrādījies mazāks par iepriekš prognozēto.

Lai gan kopš 2002.gada naftas cenas ir četrkāršojušās, ja ņem vērā inflāciju, cenu līmenis par barelu joprojām nav sasniedzis 90 dolāru (45,54 latu) atzīmi, kāds, lēšot šodienas cenās, bija vērojams 1979.gada Irānas revolūcijas laikā.

Savukārt ASV investīciju bankas "Goldman Sachs" eksperti pirmdien prognozēja, ka ASV vieglās jēlnaftas cena līdz šā gada beigām varētu palielināties līdz 85 dolāriem (43,01 latam) par barelu, bet, pastiprinoties bažām par nepietiekamajām naftas piegādēm pasaules tirgū, naftas cenas nākotnē varētu pieaugt pat līdz 90 dolāriem (45,54 latiem) par barelu.

Pievieno komentāru

Citas ziņas