Atklāj Baltijā modernāko pudeļu pārstrādes rūpnīcu 10

Pirmdien Jelgavā, kādreizējās rūpnīcas RAF teritorijā, iesākot Zaļā punkta nedēļu un klātesot prominentiem viesiem, «NP Jelgavas Biznesa parks» papildinājies ar jaunu uzņēmumu - savdabīgu sitaminstrumentu izpildītu skaņdarbu pavadībā atklāta Baltijā modernākā plastmasas pudeļu pārstrādes rūpnīca «PET Baltija».

Spraigā perkusiju ritmā (grupa «Pulse Effect»), izmantojot PET izejvielas un ražotnes darba agregātus sitamo instrumentu vietā, tika uzskatāmi demonstrēta jaunās ražotnes sūtība - no lietām, kas ikdienā nolemtas izmešanai, radīt ko sabiedrībai vajadzīgu. Jaunās rūpnīcas produkciju - plastmasas pārslas - kā izejmateriālu izmantos pudeļu, pārtikas iepakojuma plēves un plastmasas turziņu ražotāji.Rūpnīcas atklāšanā, ko ar savu klātbūtni pagodināja Latvijas vides ministrs Raimonds Vējonis, Īslandes ārlietu ministre Ingibjorge Solruna Gisladotira un Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Bergholcs, akciju sabiedrības «PET Baltija» valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs uzsvēra, ka jaunās ražotnes izveide būtiska ne tikai Latvijai, bet arī valstīm, kas sadarbojas ar rūpnīcu - Igaunijai, Lietuvai, Īslandei, Vācijai, Krievijai un arī citām Eiropas valstīm, kas ir «PET Baltija» ilggadēji partneri. Testa režīmā rūpnīca darbojas jau kopš maija, tās plānotā jauda ir 15 tūkstoši tonnu pārstrādātu pudeļu gadā, savukārt gada apgrozījums - 10 līdz 13 miljoni latu. Vietā piezīmēt, ka vienā tonnā ir aptuveni 25 tūkstoši PET pudeļu.Projekts īstenots, piesaistot vietējo un ārvalstu kapitālu, kā arī Eiropas Savienības līdzfinansējumu, un kopumā investēti vairāk nekā trīs miljoni latu. «PET Baltija» akcionāri ir «Latvijas Zaļais punkts», SIA «Eko Baltija», AS «Otrais Eko Fonds», Benony Olafson un «Previero N SRL». Uzņēmums sadarbojas gan ar Latvijas, gan ārvalstu izlietotā iepakojuma savācējiem un piegādātājiem.Kā izteicās Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis, jaunā ražotne ir vēl viens apliecinājums tam, ka Jelgava pamazām atgūst savu rūpniecības pilsētas slavu. «PET Baltija» direktors Jānis Caune «Ziņām» pastāstīja, ka ražotnē 24 stundu režīmā septiņas dienas nedēļā pavisam nodarbināti 25 cilvēki (neskaitot administrāciju) - vienā maiņā četri, visi - Jelgavas un apkārtnes iedzīvotāji. Tagad mūsu pilsētai, tāpat kā Latvijai kopumā, nāksies nopietni padomāt par PET pudeļu savākšanas sistēmas radīšanu - pagaidām tikai 10 procenti izejvielu nāk no mūsu valsts, pārējās tiek ievestas. Ne bez nolūka rūpnīcas atklāšanas pasākums bija pieskaņots Zaļā punkta nedēļas sākumam, aicinot pārdomāti izturēties pret lietām, ko ikdienā vairs nelietojam - pašreiz nebūt ne katra PET pudele nonāk specializētajā (kur tādi ir?) vai jebkādā citā konteinerā.Zaļā punkta nedēļa notiek jau astoto gadu, un tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību izlietotā iepakojuma, nolietoto elektropreču un videi kaitīgo preču šķirošanai un pārstrādei. Savukārt 13.septembrī LZP aicina visus iesaistīties Lielajā talkā.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Gudrinieks

Drīz Jelgavā neko vairs neražos, bet pārstrādās ES atkritumus.Fui, pretīgi:(

pirms 13 gadiem, 2008.09.15 21:17

Ruta

Man arī tās pudeles jāizmet atkritumos kopā ar citiem! Nu šausmas... rūpnīca ir - konteineru pie mājām nav!

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 13:46

,.,.,.,.

Vasarā biju ciemos Vācijas dienvidos,kad gribēju kā labāk un saspiedu PET pudeli,lai vairāk vietas atkritumos,saņēmu aizrādījumu,lai tā nedarot,jo viņi pudeles nodod par 0,25 EIRO gab.Paliku ar muti vaļā.VOT TĀ!

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 10:51

kasis

Kā jau vienmēr pie mums. Tiek nobāzēts uzņēmums, kura peļā aizplūst uz ārvalstīm un nonāk provātos kontos, valsts tikai tiek izmantota ārzemju uzņēmumu dislokācijai, pudeles ved no tālām valstīm, bet vietējās nevienam nav vajadzīgas- kārtējais apsurds

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 10:23

ome

Igaunijā jau daudzus gadus plastmasas un stikla pudeles var nodot lielveikalu pudeļu automātos, saņemot pretim lapiņu ar summu par pudelēm, ko var iztērēt tai pašā veikalā... nav tālu jābrauc pamācīties...
visos pasākumos ieinteresēti cilvēciņi savāc visas pudeles uz aizstieplj nodot, mums tās ir jābradā,,, un ir arī pilni meži...

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 10:10

mezs

Absurdi, pudeles ved no tālām valstīm, bet uz vietas Jelgavā pieņem tikai 2 nomalēs, kā muļķu zemē...

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 08:51

Keita

Pilsētā ir Baltijā modernākā plastmasas pudeļu pārstrādes rūpnīca, bet pudeles pieņem tikai 2 vietās pilsētā! Tas nav normāli!

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 08:47

micro

Kā tās pudeles un plastmasu varēs nodot? Vai man jāved kaut kur atsevišķi vai KULK vāks? Es jau labprāt, tik nezinu kā un kur!

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 07:35

Citas ziņas