Atklāj jaunu ražotni 3

Uzņēmums «EuroMaint Rail» otrdien Jelgavā, bijušās Lauksaimniecības mašīnu rūpnīcas teritorijā Rūpniecības ielā atklāja pirmo ražotni ārpus savas mītnes zemes - Zviedrijas. Patlaban Jelgavas rūpnīcā strādā ap 20 darbinieku, bet gada beigās strādājošo skaitu paredzēts palielināt līdz 35.

Zviedrijā «EuroMaint Rail» jau ilgus gadus ir vadošais uzņēmums dzelzceļa transporta ritošā sastāva apkopē. Darbības uzsākšana Latvijā ir būtiska kompānijas ilgtermiņa mērķu sasniegšanā - ar modernām apkopes tehnoloģijām konkurēt Eiropas tirgū. Kā ražotnes svinīgajā atklāšanā uzsvēra koncerna vadītājs Peters Valins, jaunajai rūpnīcai jāatbilst visiem labvēlīgas vides standartiem un prasībām, ko uzstāda Eiropas Dzelzceļa aģentūra.Zviedrijas Karalistes vēstnieks Latvijā Jorans Hokansons atzīmēja - lai gan jaunās ražotnes produkcija pagaidām orientēta uz zviedru dzelzceļa ritošā sastāva atjaunošanu, tālākajos plānos ietilpst cieša sadarbība ar nozares uzņēmumiem visā Baltijas reģionā.«Pavisam Latvijā darbojas ap 500 Zviedrijas uzņēmumu, bet Jelgavu konkrētajā gadījumā esam izvēlējušies izdevīgā ģeogrāfiskā stāvokļa, rūpnieciskās ražošanas tradīciju un kvalificētā darbaspēka dēļ. Bez tam ar Jelgavas pašvaldību izveidojusies laba sadarbība arī citās jomās, piemēram, mūsu mākslinieki piedalās ledus skulptūru festivālā,» piebilda vēstnieks.Arī pašvaldības vadītājs Andris Rāviņš uzsvēra, ka pilsētas inženiertehniskais potenciāls ir pietiekams, lai ar izglītotu darbaspēku nodrošinātu ne tikai šo jaunatvērto rūpnīcu vien un izteica domu, ka tas ir vēl viens solis, lai Jelgava kļūtu par rūpniecības pilsētu, kas ražo produktus ar augstu pievienoto vērtību.«EuroMaint Rail» Jelgavas rūpnīcas vadītājs Jānis Mūrnieks «Ziņām» pastāstīja, ka, pretstatā izplatītajam uzskatam par izglītotu metālapstrādes profesionāļu deficītu, strādnieku atlase nav sagādājusi problēmas un minēja faktu, ka vairākus spējīgus darbiniekus izdevies piesaistīt no kādreizējiem cukurfabrikas darbiniekiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

laurisrs

Alga priekš Jelgavas normāla nav zem 400 uz roku 8 st darba diena un tas ir tiri pec nodokļiem pluss pilna apdrošināšanas
pakete un izaugsmes iespējām

pirms 12 gadiem, 2008.03.12 18:09

Citas ziņas