Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Augustā reģistrētā bezdarba līmenis Jelgavā nedaudz samazinājies 1

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī 2011.gada augusta beigās bija 11,8 procenti no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita. Valstī bezdarba līmenis salīdzinājumā ar 2011.gada jūliju samazinājies par 0,3 procentpunktiem. Arī Jelgavā ir 0,3 procentpunktu samazinājums.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) uzskaitē 2011.gada augusta sākumā bija 137638, augusta beigās – 134175 bezdarbnieki. Bezdarbnieku skaits valstī mēneša laikā ir samazinājies par 3463 cilvēkiem. Vairāk nekā 5 tūkstoši NVA reģistrētie bezdarbnieki augustā iekārtojās darbā, informē aģentūra. Zemākais bezdarba līmenis 2011.gada augustā reģistrēts Rīgas reģionā – 8,8 procenti, augstākais bezdarba līmenis bija Latgales reģionā – 20 procenti. Kurzemes reģionā bezdarba līmenis augustā pazeminājies līdz 12,5 procentiem, Zemgales reģionā tas bija 12,9 procenti, savukārt Vidzemes reģionā – 13,3 procenti. Valsts lielākajās pilsētās bezdarba līmenis augustā bija: Rīgā – 8,3 procenti, Ventspilī – 9,1 procenti, Jelgavā – 9,1 procenti, Valmierā – 9,5 procenti, Daugavpilī – 10,1 rpocenti, Jūrmalā – 10,6, Liepājā – 13,4, Jēkabpilī – 14,2, Rēzeknē – 17,9 procenti.  Jāatgādina, ka jūlijā bezdarba līmenis Jelgavā bija 9,4 procenti.«Darba tirgū tiek pieprasīti kvalificēti speciālisti, tāpēc kvalificēto bezdarbnieku skaits, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, jūtami samazinās. Taču, diemžēl, ievērojams ir to bezdarbnieku īpatsvars, kuriem nav apgūta profesija, bet ir tikai vidējā vispārējā vai pamatizglītība. Diemžēl 44 procenti  reģistrēto bezdarbnieku bez darba atrodas ilgāk par gadu. Turpina palielināties darba devēju pieteikto vakanču skaits,» situāciju komentē NVA direktore Baiba Paševica.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas