Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Baltkom» apvienojas ar «Aldems»

Konkurences padome (KP) atļāvusi apvienoties SIA «Baltkom TV» un SIA «Aldems». Interneta piekļuves un datu pārraides pakalpojuma tirgū Jelgavā tas situāciju būtiski nemainīšot.

Apvienošanās paredzēta, «Baltkom TV» iegādājoties visas «Aldems» kapitāla daļas no a/s «Balticom», saskaņā ar jūlija beigās starp uzņēmumiem noslēgto priekšlīgumu.Pēc kapitāla daļu iegādes sabiedrības īpašuma un lietojuma tiesības saglabās «Aldems». Savukārt kontroles struktūra atbilstoši Komerclikuma tiesību sadalījumam noteikta starp «Aldems» valdi un «Baltkom», pauž KP pārstāvis Māris Gorbunovs.KP iesniegtajā ziņojumā norādīts, ka «Baltkom» varētu atrasties dominējošā stāvoklī kabeļtelevīzijas pakalpojumu tirgū Jelgavas pilsētā, kur reģistrēta SIA «Aldems». Ņemot vērā iespējamību, ka dominante vienā konkrētajā tirgū var veicināt tirgus varu citā, kā arī pamatojoties uz Konkurences likumu, «Baltkom» iesniedza ziņojumu KP.«Baltkom» Jelgavā plāno attīstīt kabeļtelevīzijas pakalpojumus, izmantojot savus elektronisko sakaru tīklus, bet «Aldems» šajā jomā nestrādā un to arī neplāno. Firmas darbības sfēra ir interneta pakalpojumu nodrošināšana daļā pilsētas mikrorajonu. KP secinājusi, ka apvienojoties netiks ietekmēts kabeļtelevīzijas pakalpojumu sniegšanas tirgus Jelgavā.KP konstatēja, ka pie mums situācija interneta piekļuves un datu pārraides tirgū būtiski neatšķiras no stāvokļa Latvijā kopumā. Par dominējošo šo pakalpojumu dalībnieku atzīstams SIA «Lattelecom», kura tirgus daļa pērn pēc apgrozījuma bija mazāka par 90 procentiem. Savukārt «Aldems» tā 2006.gadā pēc apgrozījuma bija mazāka par pieciem procentiem. Ņemot vērā pārējo interneta piekļuves un datu pārraides pakalpojuma sniedzēju daļas attiecīgajā tirgū, secināms, ka ir grūti konkurēt ar tādu elektronisko sakaru pakalpojumu komersantu kā «Lattelecom».Apvienošanās dalībnieki norāda, ka interneta tirgus attīstība Jelgavā būs līdzīga kā valstī. Kopējais tā abonentu skaits līdz 2009.gada beigām Jelgavā palielināsies līdz 13 500. Proporcionāli to daudzums starp pakalpojumu sniedzējiem nemainīsies.Ņemot vērā minēto, KP uzskata, ka «Baltkom» un «Aldems» apvienošanās darījuma rezultātā situācija interneta piekļuves un datu pārraides pakalpojuma tirgū Jelgavā būtiski nemainīsies. Lēmumu vēl var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.Pirms apvienošanās ar «Baltkom TV» SIA «Aldems» jūlijā pārņēma SIA «Erum» līgumsaistības pret interneta klientiem, kā arī jūlijā sākumā apvienojās ar SIA «The Systems».Uzziņai:Pēc Latvijas Interneta asociācijas sniegtās informācijas, Jelgavā šajā jomā darbojas arī SIA «BAS Grupa», SIA «DT Komunikācijas», SIA «IT Komunikācijas», SIA «Latnet Serviss», VAS «Latvenergo telekomunikācijas», SIA «SL.Net», SIA «Telecentrs», a/s «Telekom Baltija», a/s «Valsts informācijas tīkla aģentūra». Pilsētas teritorijā strādā arī SIA «Datorcentrs» un SIA «Telia Latvija», kas orientējas uz pakalpojumu sniegšanu juridiskām personām.

Pievieno komentāru

Citas ziņas