Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezdarba līmenis Latvijā oktobra beigās sarūk līdz 11,5%; Jelgavā - līdz 8,8%

Latvijā bezdarba līmenis oktobra beigās sarucis līdz 11,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, un tas ir par 0,1 procentpunktu mazāk, salīdzinot ar septembra beigām, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) operatīvie dati 30.oktobrī.

Oktobra beigās NVA uzskaitē ir 130 471 bezdarbnieks, kas ir par 1188 mazāk, salīdzinot ar mēnesi iepriekš.Viszemākais bezdarba līmenis valstī saglabājas Rīgas reģionā – 8,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Tam seko Kurzeme (12%), Zemgale (12,5%) un Vidzeme (12,9%). Visaugstākais bezdarba līmenis joprojām ir Latgales reģionā, kur tas veido 19,6% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.NVA dati liecina, ka oktobrī visos minētajos reģionos bezdarba līmenis samazinājies par 0,1 procentpunktu.No pilsētām viszemākais bezdarba līmenis ir Rīgā (8,1%), Jelgavā (8,8%) un Ventspilī (8,8%), savukārt visaugstākais bezdarba līmenis ir Rēzeknē (17,9%). Valmierā bezdarba līmenis oktobra beigās ir 9,4%, Daugavpilī – 9,9%, Jūrmalā – 10,5%, Liepājā – 12,7% un Jēkabpilī – 13,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.Saskaņā ar NVA datiem no pilsētām oktobrī bezdarba līmenis visvairāk – par 0,3 procentpunktiem – samazinājies Liepājā. Par 0,2 procentpunktiem tas sarucis Jūrmalā un Jēkabpilī, par 0,1 procentpunktu bezdarbs sarucis Rīgā un Jelgavā, savukārt Ventspilī tas mēneša laikā saglabājies nemainīgs.Dažās pilsētās Latvijā oktobrī bezdarba līmenis arī pieaudzis. Rēzeknē tas palielinājies par 0,2 procentpunktiem, bet Daugavpilī un Valmierā – par 0,1 procentpunktu.Jau vēstīts, ka septembra beigās Latvijā bezdarba līmenis bija 11,6% un kopumā NVA uzskaitē bija 131 659 bezdarbnieki.

Pievieno komentāru

Citas ziņas