Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezdarba līmenis Latvijā un Jelgavā pieaudzis 2

Bezdarba līmenis Latvijā janvāra vidū bija 11,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk, salīdzinot ar decembra beigām, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) operatīvie dati 15.janvārī.

Janvāra vidū NVA bija reģistrēti 131 011 bezdarbnieki, un tas ir par 715 vairāk nekā decembra beigās.Visstraujāk – par 0,5 procentpunktiem – bezdarba līmenis pieaudzis Ventspilī un Jēkabpilī, kur tas pašlaik ir attiecīgi 9,8% un 14,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Par 0,2 procentpunktiem – līdz 10,3% – bezdarba līmenis pieaudzis Daugavpilī, bet par 0,1 procentpunktu tas palielinājies Jelgavā, Valmierā un Rēzeknē, kur tas ir attiecīgi 8,9%, 9,8% un 18%. Pārējās lielajās Latvijas pilsētās bezdarba līmenis janvārī saglabājies nemainīgs – Rīgā tas ir viszemākais un ir 7,8%, Jūrmalā – 10,3% un Liepājā – 12,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.NVA dati liecina, ka no reģioniem viszemākais bezdarba līmenis joprojām saglabājas Rīgas reģionā – 8,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Tam seko Kurzeme (12,3%), Zemgale (12,9%), Vidzeme (13,1%) un Latgale (20%). Janvārī par 0,2 procentpunktiem bezdarba līmenis pieaudzis Latgalē, Zemgalē un Kurzemē, par 0,1 procentpunktu tas savukārt palielinājies Vidzemē. Rīgas reģionā janvārī bezdarba līmenis saglabājies nemainīgs.NVA Informācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas vadītāja Iveta Kancēna paskaidroja, ka neliels bezdarba pieaugums janvārī saistīts ar to, ka vairākiem darba ņēmējiem gadu mijā beidzas noslēgto darba līgumu termiņš un cilvēki, zaudējot terminēto darbu, janvārī kā bezdarbnieki nāk reģistrēties NVA.Viņa informēja, ka šā gada sākumā bezdarbnieka statusa saņemšanai visvairāk bija reģistrējušies pārdevēji, palīgstrādnieki un apkopēji.Jau vēstīts, ka decembra beigās Latvijā bezdarba līmenis bija 11,5% un kopumā NVA uzskaitē bija 130 296 bezdarbnieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

okulisc

to Humanity - jā iet slikti un ies vēl sliktāk, un, kad ies vēl sliktāk, tad jāņem vērā, ka vēlāk ies vēl vēl sliktāk! Un pastarā diena tak arī būs. :D

pirms 8 gadiem, 2012.01.16 16:07

Citas ziņas