Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezdarbnieku stipendijas un atlīdzības neapliks ar iedzīvotāju ienākuma nodokli 2

Valdība 22. jūlijā atbalstīja Labklājības ministrijas iniciatīvu no 2015. līdz 2017. gadam neaplikt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli Nodarbinātības valsts aģentūras kvalificētās stipendijas un atlīdzības, ko izmaksā bezdarbniekam aktīvo nodarbinātības pasākumu laikā, «Ziņas» informēja Labklājības ministrijā. 

Stipendijas un atlīdzības no 2015. līdz 2017. gadam neapliks ar nodokli, lai nepasliktinātu bezdarbnieku (īpaši jauniešu un ilgstošo bezdarbnieku) situāciju, jo iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošanas gadījumā būtu nepieciešams palielināt stipendijas un atlīdzības apmēru. Tas katru gadu samazinātu iespēju 2 167 bezdarbniekiem piedalīties NVA aktīvajos nodarbinātības pasākumos.

LM uzsver, ka bezdarbniekiem aktīvo nodarbinātības pasākumu dalības laikā NVA stipendijas vai atlīdzības izmaksā, lai kompensētu dalības laikā radušos izdevumus (ceļa un ēšanas izdevumus, mācību materiālu iegādi utt.).

Tāpat valdība atbalstīja LM iniciatīvu, sākot ar 2015. gadu, vecākiem saglabāt tiesības uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu par apgādībā esošu bērnu, kad skolēni iesaistās NVA nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā.

Iepriekšminēto paredz 22. jūlijā valdībā izskatītais informatīvais ziņojums «Par nepieciešamajām izmaiņām likumā «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli» saistībā ar Nodarbinātības valsts aģentūras aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenošanu». 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Laimnesis

Kāds vispār seko, ko vini padara šie "stipendiāti". Cik esmu redzējis, tad vini nesūda nedara!!!

pirms 5 gadiem, 2014.07.24 14:44

Citas ziņas