Biznesa inkubators turpina palīdzēt uzņēmējiem 6

Vieta, kur koncentrējas uzņēmējiem pieejami finanšu resursi - tā īsumā varētu raksturot struktūru, kas jau aptuveni divus gadus darbojas daudzstāvu ēkā Peldu ielā 7. Jelgavas Biznesa inkubators, kas sniedz atbalstu tur izvietotajiem jaunajiem uzņēmumiem un trešajām personām, kas nav inkubatora klienti.

Jelgavas Biznesa inkubatorā ir 22 uzņēmumi, bet tā potenciāls ļauj tuvāko piecu gadu laikā uzņemt vēl pa 15 ik gadu. Nesen tas paplašinājies un tagad aizņems nevis divus ēkas stāvus, bet gan četrus. Inkubators pārņēmis arī bijušo Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) biznesa inkubatoru.Jelgavas domes izsludinātajā atklātajā konkursā par biznesa inkubatora izveidi šīs tiesības ieguva pilnsabiedrība «Jelgavas Inovāciju centrs», kas savu darbību sāka 2007.gada augustā. Pavisam nesen līdz ar darbības paplašināšanu tā mainījusi nosaukumu uz «JIC Biznesa inkubators», stāsta izpilddirektors Agris Ķipurs.«Uzņēmumi ir dažādi. Lai gan pastāvam salīdzinoši neilgi, mums ir savi veiksmes stāsti un arī neveiksmes. Visvairāk spējam palīdzēt tieši ražotājiem, kas vērsti uz jaunu produktu attīstīšanu, nodrošinot finansējuma piesaisti, jo ikdienā strādājam ar ES struktūrfondiem, riska kapitāla fondiem un privātajiem investoriem. Turpinām palīdzēt uzņēmumiem izstrādāt biznesa plānus un sagatavojam tos sarunām ar kredītiestādēm. Spējam arī gandrīz pilnībā finansēt produkta prototipa jeb pirmā modeļa izstrādi,» turpina izpilddirektors.Piemēram, SIA «Burger Metrics», kas ražo mērinstrumentus un iekārtas, no struktūrfondiem piesaistīts ap 60 000 latu finansējumu iekārtu un to dizaina izstrādei. SIA «7 Ozoli Furniture», kas izgatavo digitāli apdrukātas mēbeles, inkubators palīdzējis sagatavot unikālu mājas lapu un sniedzis dizaina izstrādes pakalpojumus. Fibrolīta griestu paneļu ražotājam uzņēmumam «JTS» piesaistīts 250 000 latu finansējums produkcijas kvalitātes pilnveidei un eksporta veicināšanai. Savukārt SIA «Ekopilsēta», kas sniedz energoaudita pakalpojumus, izmanto inkubatora grāmatvežu un juristu pakalpojumus.Inkubatora gada budžets veidojas no publiskā finansējuma un uzņēmumu līdzmaksājumiem. Piemēram, Jelgavas dome no sava budžeta iecerējusi katru gadu atvēlēt 40 000 latu līdz 2013.gadam, taču, ņemot vērā saspringto situāciju pašvaldības budžetā, tas vēl var mainīties, piebilst A.Ķipurs.Vairāk par biznesa inkubatora darbību lasiet ceturtdienas, 23.jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 6

dr

Jā,tas ir daktera dēls.Domā,ka cits kāds tiktu pie tās siles pastrebt....

pirms 11 gadiem, 2009.07.29 17:25

atbalsts

To birste: jums būtu svētīgi painteresēties, kādu summu nodokļos ir nomaksājuši inkubatora atbalstītie uzņēmumi. Summa brīvi pārsniedz 40 000(un tā pieaig katru ceturksni), un tur arī veidojās tas, kas paliek vienkāršajam jelgavniekam.

pirms 11 gadiem, 2009.07.25 11:48

birste

40 000 inkubatorā, 30 000 Vēstnesī, vēl nez cik Picā....., bet kas no tā visa man- vienkāršajam jelgavniekam? Neredzu par ko maksāt nodokļus!

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 01:57

iiii

Patreiz notiek darbs pie Biznesa inkubatora izveidošanas, gan Aizkrauklē, gan Jēkabpilī!

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 09:30

zzzz

Bija ideja foliāli veidot Aizkrauklē. Vai tas ir izdarīts?

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 09:18

Citas ziņas