Brīvprātīgie par darbu var saņemt nelielu stipendiju 3

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsāk īstenot jaunu nodarbinātības pasākumu bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem «Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam». Brīvprātīgie saņems arī stipendiju – 40 latu mēnesī.

Pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu bezdarbnieku bezatlīdzības darbību sabiedrības labā, piedaloties brīvprātīgajā darbā biedrībās vai nodibinājumos. Jebkura Latvijā reģistrēta biedrība un nodibinājums,izņemot politiskas partijas, ir aicināti aktīvi pieteikties šim pasākumam.Jauniešu brīvprātīgā darba vietas jāpiesaka tajā NVA filiālē, kuras teritorijā biedrība vai nodibinājums darbojas un jānoslēdz līgums. Konkrētā biedrība vai nodibinājums noteiks savas vēlmes, ar kādu līdzšinējo darba pieredzi un izglītību jābūt jaunietim, lai to pie sevis iesaistītu brīvprātīgā darba veikšanā. Attiecīgi tālāk līgumu ar norīkoto bezdarbnieku slēgs biedrība vai nodibinājums. Viena brīvprātīgā darba veicēja nodarbinātības ilgums – no viena līdz sešiem mēnešiem. Pasākumā jaunieši bezdarbnieki varēs iesaistīties arī atkārtoti, taču ne ātrāk kā gada laikā pēc iepriekšējās dalības.Zemgales NVO centra vadītājs Uldis Dūmiņš teic, ka organizācija izmantos šo iespēju. «Vispirms iesaistīsim programmā mūsu brīvprātīgos, kas jau strādā birojā un ārpus tā,» skaidro U.Dūmiņš. Bŗivprātīgie centrā veic nelielus darbus, sakārtojot dažādas datu bāzes, tāpat piedalās pasākumu organizācijā, ārvalstu viesu sagaidīšanā.Par to, vai NVO centrs, atsaucoties NVA aicinājumam, uzņems arī citus brīvprātīgos, vēl tiks lemts.NVA reģistrētie bezdarbnieki jaunieši tiek aicināti no šodienas pieteikties dalībai minētajā pasākumā  jebkurā no 28 NVA filiālēm visā Latvijā. Jaunietim bezdarbniekam personīgi jāierodas NVA filiālē, jāaizpilda pieteikums un jāsaņem norīkojums brīvprātīgā darba veikšanai konkrētā biedrībā vai nodibinājumā.Lai arī brīvprātīgā darba veicēji visbiežāk nesaņem atalgojumu naudas izteiksmē, NVA nodrošinās zināmu atbalstu - jaunietis bezdarbnieks par brīvprātīgo darbu ik mēnesi saņems stipendiju 40 latu apmērā. Savukārt tiem pasākuma dalībniekiem, kuriem ir noteikta invaliditāte, stipendija būs 60 lati. Arī nodibinājums un biedrība, kurā tiek veikts brīvprātīgais darbs var segt brīvprātīgajam izdevumus, kas radušies darba izpildes gaitā, piemēram, kancelejas preces, telefonsarunas, transporta biļešu izdevumus.Brīvprātīgais darbs jaunietim būs jāveic piecas dienas nedēļā, bet jāstrādā ne mazāk kā četras  un ne vairāk par astoņām stundām dienām. Stipendija tiks aprēķina proporcionāli nostrādātām dienām.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

sirmā

Ļoti daudz jauniešu pēc skolas un augstskolas nevar dabūt darbu, jo viņiem nav pieredzes. Tāpēc daudzi meklē vietu kaut bez maksas, lai būtu CV ko ierakstīt. Ir labi, ka šāda iespēja tiek piedāvāta organizēti, pie tam kaut ar nelielu, tomēr stipendiju.

pirms 9 gadiem, 2011.07.08 13:39

111

Simt latniekiem tiek apcirpta stipendija.Un cilveki par 100 LS stradaja fizisku darbu,un sanema lieka grašus,bet luk jauniesiem peksni nauda atradas.Vai tas ir normali!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.07.07 22:52

111

Daudz cilveku pec 24 gadiem ir bezdarbnieki,bet NVa ir progmamma kas palidz cilvekiem lidz 24 gadiem.
Vai tas ir godigi???? Un pareizi????
Cik mums ir programmu,kur jauniesi ir iedarbinati,sadarbiba ar citam valstim.Bet cilvekiem pec 24 gadiem,sanak iet zagt krapt un laupit.Luk kada vizija mums tautai sazimejas.Taka NVA ir suda kantoris.

pirms 9 gadiem, 2011.07.07 22:49

Citas ziņas