Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darba devēji nekautrējas maksāt aploksnēs 2

Vienai trešdaļai strādājošo darba devējs ir piedāvājis algu maksāt aploksnē.

34% aptaujāto darba devējs ir piedāvājis samazināt atalgojumu, 29% - maksāt algu aploksnē, 17% - nodibināt mikrouzņēmumu. Tāpat darbinieki ir saņēmuši priekšlikumus pāriet uz honorāru apmaksas sistēmu - 8%, kā arī reģistrēties par pašnodarbināto, liecina «CV-Online Latvia» veiktā aptauja.Aptaujas respondenti norādījuši arī uz citām nodokļu «optimizēšanas» metodēm. Tā, piemēram, kāds respondents teic, ka uzņēmums, lai izvairītos no darba auto nodokļa maksāšanas par izmantošanu privātām vajadzībām, izveidojis auto īres shēmu, vai arī - pusi no oficiālās piemaksas, kuras apmērus paredz līgumā noteikta ikmēneša plāna izpilde, noformēt kā komandējuma naudu, ko neapliek ar nodokļiem. Protams, daudziem darbiniekiem bijis jāņem arī bezalgas atvaļinājums. «Spriežot pēc aptaujas rezultātiem, daļa Latvijas uzņēmumu neko īsti no krīzes nav iemācījušies - respektīvi, «caurumus aizlāpa» uz darbinieku labklājības rēķina. Tā vietā, lai palielinātu efektivitāti un attīstītu tautsaimniecību, tiek izvēlēts vieglākais ceļš - samazināt algas, maksāt «aploksnēs» un citos veidos ietaupīt uz darbinieku un valstij saņemamo nodokļu rēķina, kas nes rezultātus tikai īstermiņā,» secina «CV-Online Latvia» biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

micro

"«caurumus aizlāpa» uz darbinieku labklājības rēķina"

Medicīna - praktiski maksas, izglītība - praktiski maksas, sociālos pabalstus ik pa laikam samazina, pensijas izredzes pēc ~ 40 gadiem - praktiski nekādas, jo pensionēšanās vecums būs sasniedzis 90 gadus, savā privātā īpašumā praktiski neko nevari izdarīt bez atbildīgās institūcijas izziņas, kuras iegūšanai ir jāpatērē nenosakāmi ilgs laiks un finansu līdzekļi ... da kāda labklājība, ***?!? Es būtu ar maksāt visus nodokļus tikai un vienīgi tad, ja valsts pārvalde tiktu pārbūvēta no nulles, un beidzot tā sāktu strādāt tautas nevis sava jumta labā.

Es, kā darba ņemējs, pats piedāvātu darba devējam maksāt man aploksnē, jo mani nodokļi tiek acīm redzami izsaimniekoti. Ne tāpēc es raujos vairāk pa 8 stundām, lai Rāviņš varētu braukt ādas salonā ar koka apdari ... tik mans darba devējs ir pārāk godīgs, jo mātes uzņēmuma zemē tā nemēdz darīt.

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 10:47

Citas ziņas