«Dinaz» apvienojoties ar diviem uzņēmumiem, degvielas cenas reģionos varētu samazināties 1

Apvienojoties degvielas mazumtirgotājiem SIA «Akselss», SIA «Aparts» un «Dinaz» zīmola īpašniekam SIA «RusLatNafta», samazināsies loģistikas izmaksas, kas varētu ietekmēt arī degvielas cenu, biznesa portālam Nozare.lv norāda Degvielas tirgotāju un ražotāju savienības prezidents Sergejs Semjonovs.

Viņš uzsver, ka apvienošanās reģioniem varētu nākt tikai par labu, jo degvielas loģistikas izmaksas samazināsies. «Ja agrāk vienā virzienā, piemēram, vajadzēja piegādāt degvielu vienai degvielas uzpildes stacijai (DUS), tad tagad šajā virzienā degvielas mašīna naftas produktus varēs piegādāt četrām un piecām DUS,» skaidro eksperts. Līdz ar to loģistikas pašizmaksa kļūšot lētāka. Taču izmaksas samazināšot arī daudzi citi faktori. Piemēram, vienota produkcijas piegāde DUS veikaliem, un tas savukārt ietekmēšot arī degvielas cenu.«Jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka vienam cīnīties degvielas konkurences tirgū ir grūtāk,» uzsver Semjonovs. Viņš gan atturas prognozēt, vai šogad gaidāms vēl kāds apvienošanās darījums. «Mazie tirgotāji vadās pēc loģikas - tas viss ir mans un ne ar vienu neapvienošos, taču tie uzņēmēji, kuriem ir vairāk nekā desmit stacijas, jau sāk uz lietām skatīties citādāk. Viņi vērtē piegādes loģistiku, degvielas krājumu uzglabāšanas izmaksas un citus faktorus un problēmas redz citā rakursā,» uzsver eksperts. Ja uzņēmējam pieder viena stacija pagastā, tad «tur viņš dzīvo, tur viņam pieved degvielu un problēmu nav, kamēr blakus DUS neuzcels kāds no lielajiem tirgotājiem un radīs saasinātāku konkurenci,» uzsver Semjonovs.Tam, ka apvienotā kompānija pēc staciju skaita varētu iekļūt degvielas tirgotāju trijniekā, principā neesot nekādas nozīmes un degvielas tirgu tas neietekmēšot, uzsvēra Semjonovs.Kā ziņots, janvāra beigās Konkurences padome (KP) saņēmusi degvielas mazumtirgotāju SIA «Akselss», SIA «Aparts» un «Dinaz» zīmola īpašnieka SIA «RusLatNafta» saīsināto apvienošanās ziņojumu, liecina KP informācija. Apvienojoties šo mazumtirgotāju degvielas uzpildes staciju (DUS) tīkls sasniegtu 57 stacijas, savukārt patlaban pēc skaita otrs lielākais DUS tīkls Latvijā - 56 stacijas - ir «Neste Oil».Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas padomes priekšsēdētājs Ojārs Karčevskis biznesa portālam Nozare.lv iepriekš jau uzsvēra, ka kompāniju paplašināšanās process ir nepārtraukts, jo savulaik DUS piederējušas vairāk nekā 200 juridisku personu.Kā liecina Valsts ieņēmumu dienesta Akcīzes pārvaldes apkopotie rādītāji par akcīzes preču apriti 2012.gada pirmajā ceturksnī, pēc degvielas mazumtirdzniecības pārdošanas datiem «Aparts» ierindota 7.vietā, «RusLatNafta» - 11.vietā, bet «Akselss» - 13.vietā.SIA «RusLatNafta» apgrozījums 2011.gadā bijis 14,98 miljoni latu, bet peļņa - 5945 lati, liecina Firmas.lv informācija. «RusLatNafta» ir degvielas mazumtirgotājs, kura valdījumā atrodas 25 DUS ar «Dinaz» zīmolu, galvenokārt trijās Latvijas pilsētās - Rīgā, Daugavpilī un Jelgavā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Resnais

Aparts Rīgas ielā 56 jau sen saucas Dinaz, taču Akselss Rūpniecības 20d strādā zem lukoil zīmes. Varbūt tuvākā laikā mainīs izkārtnes.

pirms 8 gadiem, 2013.02.06 20:23

Citas ziņas