Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Dobeles dzirnavnieks» sāk pieņemt pirmo graudu ražu

Graudu pārstrādes uzņēmumā AS «Dobeles dzirnavnieks» uzsākta pirmā šī gada graudu pieņemšana. Savu kviešu ražu pirmie nodeva Brocēnu novada zemnieku saimniecība «Pikšas», tādējādi atklājot labības ražas pieņemšanas sezonu. Šogad uzņēmums plāno iepirkt vairāk kā 150 tūkstošus tonnas graudu, «Ziņas» informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.  
 
«Neskatoties uz šī gada laikapstākļu nelabvēlīgajām ietekmēm, kas piemeklēja zemniekus gada sākumā un iznīcināja sasētos ziemājus, prognozes liecina, ka kopumā raža būs laba. Vasarāji ir skaisti un blīvi, jo to augšanas laikā gan mitrums, gan saules gaisma bija pietiekami. Patlaban graudi nobriest un pildās ar saturu, veidojas to raupjums un kvalitāte. Ja turpināsies saulains laiks un nesāksies lielas lietavas, tad to kvalitāte būs tiešām laba,» uzskata AS «Dobeles dzirnavnieks» valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, papildinot, ka «graudu pieņemšanas cenas, kā ik gadus, atkarīgas no situācijas biržā un pieprasījuma tirgū. Ja lielajās kviešu ražotājvalstīs – ASV, Kanādā, Krievijā, Ukrainā būs laba un kvalitatīva raža, tad Baltijas valstīs graudu cenas būs salīdzinoši zemas».

Kā prognozē K.Amsils, Latvijā ar kviešiem apsētās platības ir saglabājušās pagājušā gada līmenī – ap 370 tūkstuši hektāru.

Prognozējams, ka tajās varētu ievākt ap 1,2 miljonus tonnas kviešu. Pašmāju kviešu patēriņš ir aptuveni 400 tūkstoši tonnas, bet eksports ap 800 tūkstoši tonnas.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālistu jūlija mēnesī veiktā ziemāju ražas prognozēšana liecina – labas ražas no ziemājiem šogad nav gaidāmas. Nav gaidāmas ne labas rapšu, ne arī graudaugu ziemājiem, kuri veido lielāko īpatsvaru Latvijas kopējā graudaugu ražas bilancē.  LLKC Augkopības nodaļas speciālistu prognoze liecina – ziemas kviešu raža gaidāma trīs tonnas no hektāra, ziemas miežu – 2,3tonnas no hektāra, ziemas rapša – 2,3tonnas no hektāra, rudziem – 3,3 tonnas no hektāra, bet tritikālei – 2,5 tonnas no hektāra. LLKC speciālisti gan uzskata – zināmu mierinājumu sniegs vasarāju raža, kas solās būt laba.

Šogad īpaši cieta ziemāju sējumi Zemgales pusē, kur nelabvēlīgie apstākļi ziemā izpostīja līdz pat 90% sējumu, ko nācās pārsēt ar vasarājiem.

Pievieno komentāru

Citas ziņas