Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Dobeles dzirnavnieks» – vērtīgāko uzņēmumu simtniekā

Kā vienīgais no Zemgales uzņēmumiem Latvijas 100 vērtīgāko sarakstā iekļuvusi akciju sabiedrība (AS) «Dobeles dzirnavnieks», kas ar 17 miljoniem latu ieņem 98.pozīciju. Turklāt nozīmīgi, ka minētais pārtikas rūpniecības uzņēmums pārstāv pašmāju kapitālu, kas sarakstā kopumā ir būtiskā mazākumā.

Korporatīvo finanšu kompānija LAIKA STARS sadarbībā ar «Baltic Screen» pirmo reizi izveidojusi Latvijas 100 vērtīgāko uzņēmumu sarakstu. LAIKA STARS valdes priekšsēdētājs Vadims Jerošenko informēja, ka, līdzīgi kā veidojot ikgadējo miljonāru sarakstu, kur atsevišķu cilvēku turības novērtējuma pamatā ir viņiem piederošie īpašumi un uzņēmumi, tā arī šī projekta ietvaros vērtētas uzņēmumu sekmes iepriekšējā - 2006.gadā.Vērtēšanas metodikas ziņā LAIKA STARS paļāvies uz jau pārbaudītu pieeju - tirgus datu salīdzināšanas paņēmienu, kura ietvaros novērtējums balstīts uz uzņēmuma pašreizējo darbību, to salīdzinot ar konkrētās nozares nesenos pirkšanas vai pārdošanas darījumos iesaistītiem uzņēmumiem.Kā jau bija gaidāms, Latvijas pieci visvērtīgākie uzņēmumi ir trīs lielās universālās bankas un divi dabiskie monopoli. Pirmajās divās vietās ierindojušās - «Hansabanka» (718 miljoni latu) un «SEB Latvijas Unibanka» (464 miljoni latu), bet trešajā - VAS «Latvenergo» ar 408 miljoniem latu. Tālāk seko AS «Parex banka» un AS «Latvijas gāze».V.Jerošenko uzskata, ka sarakstā iekļuvušo reģionu pārstāvju skaitam nākotnē jāpieaug, un to apstiprinot arī uzņēmumu tendence kļūt caurspīdīgākiem un pārskatāmākiem. Tieši reģionālo uzņēmumu izaugšana sagaidāma gan darbības apjomu ziņā, gan no biznesa procesu un finanšu uzskaites viedokļa.Eksperti uzņēmumu tirgus vērtību noteikuši, balstoties uz publiski «Lursoft» datubāzē pieejamo informāciju, un uzskata, ka līdz ar to iegūto rezultātu atbilstību realitātei var vērtēt apmēram 70-75 procentu robežās.

Pievieno komentāru

Citas ziņas