Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīvokļu cenu kāpums maijā nedaudz piebremzējies

Maijā Rīgas tipveida dzīvokļu pircēju aktivitāte samazinājās, palēninot arī mājokļu vidējo cenu pieauguma tempu, liecina jaunākais Latio mājokļu tirgus pārskats.

Sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena maijā salīdzinājumā ar aprīli augusi par vienu eiro un bija 625 eiro. Iepriekš šogad kvadrātmetra vidējā cena palielinājās par 5–7 eiro ik mēnesi. Attiecībā pret 2013.gada maiju Rīgas tipveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena ir pieaugusi par 4,5%, bet kopš šā gada janvāra – par 3,1%.

«Dzīvokļu cenu mērenāks kāpums maijā saistāms gan ar zemāku pircēju aktivitāti, iestājoties vasarīgiem laika apstākļiem, gan arī ar straujāku cenu pieaugumu iepriekšējos mēnešos. Sērijveida dzīvokļu pircēju maksātspēja atbilst sasniegtajam dzīvokļu cenu līmenim, tādēļ īpašumu meklētāji atturīgi reaģē uz piedāvājumiem ar paaugstinātām cenām. Lai gan joprojām ir ierobežota labu tipveida dzīvokļu izvēle, iedzīvotāji nav gatavi maksāt neatbilstošu cenu un darījumi nenotiek. Pircēji turpina piemērota tipveida dzīvokļa meklējumus, savukārt ģimenes ar labākām finansiālajām iespējām izvēlas jauno projektu mājokļus,» skaidro Latio Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Dzīvokļu cenu izmaiņas dažādos galvaspilsētas mikrorajonos dažādu sēriju mājās ir atšķirīgas. Labā tehniskā stāvoklī esošu sērijveida dzīvokļu cenas tādos mikrorajonos kā Purvciems, Pļavnieki, Zolitūde, Imanta un Ziepniekkalns vienistabas dzīvokļiem maijā bija no 25 tūkstošiem līdz 32 tūkstošiem eiro, divu istabu dzīvokļiem – no 32 tūkstošiem līdz 42 tūkstošiem eiro, trīs istabu dzīvokļiem – no 37 tūkstošiem līdz 49 tūkstošiem eiro, bet četru istabu dzīvokļiem – no 43 tūkstošiem līdz 55 tūkstošiem eiro.

Jauno dzīvokļu piedāvājums turpina palielināties. Saskaņā ar Latio apkopoto informāciju, laikā no 2014. līdz 2016.gadam Rīgā un tās tuvākajā apkārtnē ekspluatācijā tiks nodoti vairāk nekā 40 jauni dzīvokļu ēku, savrupmāju ciematu un rindu māju projekti, kas pēc pašreizējiem aprēķiniem piedāvājumu varētu palielināt par vairāk nekā 1000 vienībām.

Jauno dzīvokļu segmentā vietējie pircēji galvenokārt vēlas iegādāties dzīvokļus par cenu līdz 100 tūkstošiem eiro.

Pievieno komentāru

Citas ziņas